zawieszenia w tenisie

Daniel Evans to brytyjski tenisista, który znajduje się na 108 miejscu w światowym rankingu został ukarany i przez rok nie może startować w zawodach. Sprawdź, za co ukarano zawodnika.

Daniel Evans został zawieszony już w czerwcu, jednak dopiero teraz podano informację o tym jak długo potrwa kara. Gracz nie będzie mógł brać udziału w rozgrywkach przez rok. Do rywalizacji będzie mógł wrócić 28 kwietnia 2018. Tenisista został ukarany za przyjmowanie narkotyków. W jego krwi odnaleziono kokainę. Zawodnik od razu przyznał się do zażywania narkotyku i przeprosił wszystkich. Jednak nie pomogło mu to uniknąć kary.

Nie jest to pierwszy wybryk Brytyjczyka. Już po raz drugi został ukarany za zbyt rozrywkowy styl życia. W 2008 roku został zawieszony przez rodzimą federację tenisową po tym, jak przyłapano go w dyskotece podczas Wimbledonu. Wyróżniają go liczne tatuaże. Jednym z nich jest sentencja nawiązująca do cytatu Oscara Wilde’a: „Każdy święty ma przeszłość, każdy grzesznik ma przyszłość”.

Evans jeszcze nigdy nie wygrał turnieju ATP Tour, ale w tym roku dotarł do finału imprezy w Sydney. Reprezentował także Wielką Brytanię w Pucharze Davisa.

Jeszcze dwa lata temu Brytyjczyk był w ósmej setce rankingu ATP. Jednak początek 2017 rok miał udany. Dotarł do 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju Australian Open.

(Źródło: polsatsport.pl)

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.