zawieszenia w tenisie

Daniel Evans to brytyjski tenisista, który znajduje się na 108 miejscu w światowym rankingu został ukarany i przez rok nie może startować w zawodach. Sprawdź, za co ukarano zawodnika.

Daniel Evans został zawieszony już w czerwcu, jednak dopiero teraz podano informację o tym jak długo potrwa kara. Gracz nie będzie mógł brać udziału w rozgrywkach przez rok. Do rywalizacji będzie mógł wrócić 28 kwietnia 2018. Tenisista został ukarany za przyjmowanie narkotyków. W jego krwi odnaleziono kokainę. Zawodnik od razu przyznał się do zażywania narkotyku i przeprosił wszystkich. Jednak nie pomogło mu to uniknąć kary.

Nie jest to pierwszy wybryk Brytyjczyka. Już po raz drugi został ukarany za zbyt rozrywkowy styl życia. W 2008 roku został zawieszony przez rodzimą federację tenisową po tym, jak przyłapano go w dyskotece podczas Wimbledonu. Wyróżniają go liczne tatuaże. Jednym z nich jest sentencja nawiązująca do cytatu Oscara Wilde’a: „Każdy święty ma przeszłość, każdy grzesznik ma przyszłość”.

Evans jeszcze nigdy nie wygrał turnieju ATP Tour, ale w tym roku dotarł do finału imprezy w Sydney. Reprezentował także Wielką Brytanię w Pucharze Davisa.

Jeszcze dwa lata temu Brytyjczyk był w ósmej setce rankingu ATP. Jednak początek 2017 rok miał udany. Dotarł do 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju Australian Open.

(Źródło: polsatsport.pl)

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.