cisza nocna na lotnisku

Ograniczenie uciążliwego hałasu w porze nocy oraz poprawienie warunków wypoczynku nocnego, takie rezultaty zarząd Lotniska Chopina w Warszawie chce osiągnąć wprowadzając w godzinach nocnych zakaz planowania operacji lotniczych.

Taki zakaz obowiązuje już na niektórych europejskich lotniskach. Wprowadzane jest to z myślą o zamieszkujących okolice lotnisk mieszkańcach, którzy bardzo często skarżą się w szczególności na nocne hałasy i brak spokojnego wypoczynku.

„Core night” miałby być wprowadzony wraz z nowym rozkładem letnim na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku. Zakaz ma obowiązywać we wszystkie dni w tygodniu między godziną 23:30 a 5:30 i dotyczyłby wszystkich operacji lotniczych. Do jedynych wyjątków należałyby loty państwowe, wojskowe, ratownicze, czy w przypadkach sytuacji kryzysowych. Cisza nocna na lotnisku doskonale sprawdza się już we Frankfurcie, Monachium, Paryżu- Orly, Brukseli, Hamburgu i Zurychu, a mieszkańcy są zadowoleni z upragnionej ciszy wieczorami i nocą.

Lotnisko w Warszawie jako pierwsze w Polsce zdecydowało się na taki krok. Jest to największy port lotniczy w naszym kraju, który z roku na rok obsługuje coraz większe ilości pasażerów. Propozycja „core night”, jest obecnie konsultowana z przewoźnikami lotniczymi, a ostateczną decyzję w tej sprawie ma podjąć Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.