Co warto zobaczyć w singapurze

Leży w południowo-wschodniej części Azji, niepodległość uzyskał dopiero w 1965 roku. Teraz „miasto lwa” to jedno z najdroższych miejsc na świecie. Sprawdźcie, co warto zobaczyć w Singapurze. 

Singapur został założony w 1819 roku przez Brytyjczyków. Na początku był wykorzystywany przez Anglików jako baza morska, a po pierwszej wojnie stał się największą bazą wojskową na Dalekim Wschodzie. Po II wojnie światowej Singapur funkcjonował już jako oddzielna kolonia brytyjska, a w 1965 roku został wydalony z Federacji Malezji. Miastem-państwem kierował wtedy Lee Kuan Yew. Pod jego rządami „miasto lwa”, jak czasem określa się to miejsce, zaczęło się dynamicznie rozwijać. Dziś jest to miasto nowoczesne i uznane za najbogatsze na świecie przez twórców rankingu Worldwide Cost of Living 2018. Sprawdźcie, co warto zobaczyć w Singapurze.

Posąg Merliona

Singapour to nazwa, która pochodzi od dwóch sanskryckich słów: singa (lew) i pura (miasto), dlatego to nieraz określa się to miejsce jako „miasto lwa” i dlatego także jego symbolem jest Merlion. Posąg przedstawiający w połowie lwa i w połowie rybę. Stoi on na straży u ujścia rzeki w Singapurze.

Świątynia i muzeum Zęba Buddy

Liczne ozdoby i przykuwające uwagę detale to cechy charakterystyczne tego miejsca. Na czwartym piętrze znajduje się relikwia, czyli ząb Buddy. Zwiedzanie świątyni jest darmowe, jednak wejście do muzeum jest biletowane.

Chinatown

Chińczycy są najbardziej liczną grupą etniczną w Singapurze, a o tamtejszym Chinatown mówi się, że jest to najczystsza tego typu dzielnica na świecie. Pełno tam kolorowych straganów i tętniących życiem restauracji i barów.

Singapur Flyer

Jest to drugi najwyższy diabelski młyn na świecie – ma 165 metrów wysokości. Znajduje się w nim 28 klimatyzowanych kapsuł. Zasiadając w jednej z nich można podziwiać panoramę Singapuru i piękno rzeki Marina Bay, ale także pobliskiej Malezji i Indonezji. Dorośli mogą nabyć bilety za 33 dolary, dzieci za 21, a osoby starsze powyżej 60 roku życia za 24 dolary.

Gardens by the Bay

Zajmują ponad 100 hektarów powierzchni i są jedną z głównych atrakcji Singapuru. Kombinacja natury i technologii, wynik pracy wielu inżynierów, ogrodników i architektów. Zobaczyć tam można m.in supertrees – największe z nich osiągają nawet 50 metrów i dostarczają deszczówkę i energię elektryczną pozyskiwaną dzięki bateriom słonecznym. Zwiedzić można dwie olbrzymie szklarnie, w których zobaczyć można ponad 220 tysięcy gatunków roślin ze wszystkich stref klimatycznych. Dużą atrakcją jest także pokaz świateł i muzyki, który polega na tym, że lampki na sztucznych roślinach gasną i rozświetlają się w rytm popularnych piosenek.

Marina Bay Sands 

Jeden z najsłynniejszych hoteli na świecie. Swoją sławę zawdzięcza między innymi odkrytemu basenowi na wysokości 200 metrów. Jest częścią ogromnego kompleksu, na który składa się kasyno, centrum handlowe, centrum kongresowe, muzeum nauki i sztuki oraz hala widowiskowa. Cały brzeg rzeki Marina Bay jest malowniczym terenem, który warto zwiedzić podczas wycieczki do tego miasta.

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.