oszczędzanie na zakupach

Zakupy spożywcze to obowiązek każdego z nas. Zajmują sporo czasu i wydajemy na nich na prawdę dużo pieniędzy. Jednak jak robić zakupy, aby w portfelu zostawało chociaż trochę gotówki. Sprawdź nasze sposoby jak zaoszczędzić na zakupach. 

Ostatnio w internecie pojawiło się zdjęcie uroczej listy zakupów. Historia jest taka: żona próbuje nauczyć męża robić zakupy. Mieszkają w Indiach, a to kraj, gdzie obowiązki domowe spoczywają głównie na kobietach. Era i Golwalkar postanowili podzielić się obowiązkami domowymi. Jednak mąż Ery nie potrafi ich wykonywać, ponieważ nigdy nikt go tego nie nauczył. Wspólnie znaleźli rozwiązanie tego problemu. Era sporządza mężowi właśnie takie listy zakupów:

Zakupy spożywcze to obowiązek każdego człowieka i bardzo duży wydatek w skali miesiąca. Czy można zatem zaoszczędzić na zakupach spożywczych? Tak, można, trzeba jedynie się zdyscyplinować i zastosować kilka naszych rad:

Rób listę zakupów

Przykład Ery i Golwalkara pokazuje, że można sporządzić je w kreatywny sposób, ale nie to jest najważniejsze. Sporządzanie listy zakupów pozwala wcześniej przemyśleć, co chcemy kupić i czego potrzebujemy. Trzymanie się listy zakupów pozwala kontrolować wydatki i ograniczyć kupowanie zbędnych rzeczy.

Przemyśl jakich produktów używasz najwięcej w swojej kuchni

Warto być świadomym, tego jakie produkty są nam najbardziej potrzebne. To pozwala kupować je w większych opakowaniach. Większe opakowania pozwalają zaoszczędzić pieniądze, ponieważ zazwyczaj cena w większym opakowaniu za np. 100 g jest niższa niż w mniejszej paczce.

W sklepach płać gotówką

Może to się wydać dziwne w świecie, w którym można zapłacić nawet telefonem, ale płacenie gotówką uświadamia ile pieniędzy tak na prawdę wydajemy.

Szukaj tańszych zamienników

Tańszy produkt to nie znaczy gorszy. Często płacimy za logo marki, a niekoniecznie za jakość. Warto przetestować kilka produktów biorąc pod uwagę jakoś ci cenę i samemu zdecydować, który produkt najbardziej nam odpowiada.

Nie idź na zakupy, gdy jesteś głodny

Badania potwierdzają, że głodni klienci kupują więcej. No cóż, gdy burczy nam w brzuchy wszystko wydaje się smakowite.

Rób większe, ale rzadsze zakupy

Jednorazowo wydasz więcej pieniędzy,ale to ograniczy kupowanie przypadkowych produktów. Do tego wprowadź zwyczaj planowania swoich posiłków i wtedy kupisz tylko to, czego na prawdę potrzebujesz.

Zabieraj ze sobą swoją siatkę na zakupy

Kupowanie jednorazowych reklamówek to nie jest wielki koszt, ale jeżeli podliczymy wszystkie kupione siatki w ciągu roku to jest to już kilkadziesiąt złotych. Dlatego warto zabierać ze sobą swoją siatkę.

Warto zakładać karty oferowane przez hipermarkety

Karty pozwalają korzystać z dodatkowych promocji lub zbierać punkty, które upoważniają nas do różnych zniżek. To dobre rozwiązanie, ponieważ skoro i tak robimy zakupy w danym sklepie to warto korzystać z promocji.

A jeżeli mowa o promocjach – uważaj na nie

Promocje to dobry sposób na oszczędzanie pieniędzy. Jednak trzeba uważać, nieraz produkty na przecenie nie są nam potrzebne, a mimo to je kupujemy, ponieważ są tańsze. Nie dajmy się wciągnąć w promocyjne gierki dużych marek.

 

15 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.