Przed nami coraz cieplejsze dni, silne promienie słoneczne, nie zawsze dobrze wpływają na naszą cerę, a szczególnie na tę wrażliwą i borykającą się  z różnymi niedoskonałościami. Aby nasza skóra wyglądała pięknie latem musimy odpowiednio o nią zadbać i w odpowiedni sposób ją chronić. Dobór odpowiednich kosmetyków jest ważnym aspektem, a pielęgnacja to kwestia, której nie powinni omijać ani mężczyźni ani kobiety.

Kremy SPF, czyli takie, które chronią naszą skórę przed słońcem powinny gościć w naszej kosmetyczce przez cały rok. Jednak szczególnie istotne są latem. SPF to wartość liczbowa filtra, która określa zdolność ochrony przeciwsłonecznej danego kremu. Wskaźnik ten mówi nam o tym, jak długo można przebywać na słońcu bez oparzenia skóry. Bez filtra oparzenie ciała następuje po upływie ok. 15 minut. SPF to wielokrotność tego czasu. Kremy z  największą ilością SPF, uchronią nas przed szkodliwym słońcem. Produkty tego typu należy aplikować kilka razy dziennie, jedna warstwa nałożona rano nie wystarczy. Dodatkowo, SPF oznaczono filtry chemiczne, absorbujące promieniowanie UV, co często obciąża skórę i sprawia, że traci poziom nawilżenia. Dlatego, coraz więcej kosmetyków ma w składzie zarówno filtry ochronne SPF, jak i mineralne, nie wnikające w głąb naskórka, jedynie tworzą filtr ochronny przed promieniowaniem UV.

Dziennie aplikujemy kilka warstw kosmetyków – kremy, serum, primer, podkład, róż do policzków, rozświetlacz, oraz puder. Na szczęście, najpopularniejsze marki pomyślały o produktach 2 w 1. Nie musimy z niczego rezygnować. W ofercie takich marek, jak Bioderma, Embryolisse, Pharmaceris, La Roche-Posay, Dermedic, Avène, Decleor, czy Clinique znajdziemy kremy z wysokim filtrem i fluidem. Za to Vichy i SVR proponują kremy matujące z aksamitnym wykończeniem, teraz możemy nie tylko wyglądać pięknie, ale równocześnie zadbać o skórę. Dwa w jednym i sukces gwarantowany. Nie zapominajmy o tych czynnościach, a zadbaną i promieniującą skórą będziemy cieszyć się przez długie lata.

Najbardziej przed promieniowaniem UV chronią się Azjatki, których metody pielęgnacyjne znane są na całym świecie. Co więcej, w rytualne pielęgnacyjnym Koreanek filtr przeciwsłoneczny jest na stałe wpisany w słynne „10 kroków pielęgnacji”. Dlatego też Europejki i Amerykanki uwielbiają k-beauty, mieszkanki tamtej części świata mogą pochwalić się idealnym stanem cery. Bez zmarszczek, przebarwień i oznak zmęczenia. To zasługa odpowiednich kremów, maseczek, serum, ale również produktów z SPF.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.