sok NFC

Co wpłynęło na wzrost sprzedaży naturalnych soku w Polsce? Jednym z czynników określającym wielkość sprzedaży, mógł być znaczny wzrost popularności soków i moda na zdrowy styl życia. Soki stanowią źródło witamin, błonnika, polifenoli oraz antyoksydantów, które wpływają na wzrost energii w organizmie. Jednym z ulubionych soków wybieranych przez Polaków są soki naturalne, mający oznaczenie NFC. Co ono oznacza? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Oznaczenie sok NFC – co to oznacza?

Sok, który zawiera oznaczenie na opakowaniu „sok NFC” to sok tłoczony, a skrót NFC można rozszyfrować jako „Not From Concentrate”, który w wolnym tłumaczeniu oznacza „nie z koncentratu”. Soki oznaczone NFC to zatem soki, które nie powstały z koncentratu, a zostały wyciśnięte i przelane do butelek. W zależności od sposobu przechowywania soków, można je podzielić na pasteryzowane i niepasteryzowane. Soki pasteryzowane zyskują dłuższą datę ważności i można je przechowywać w pokojowej temperaturze, natomiast soki niepasteryzowane należy spożyć w ciągu paru godzin od rozlania.

Soki powstające z zagęszczonego soku a soki tłoczone

Asortyment soków w Polsce jest bardzo rozległy. Obok tych oznaczonych logo NFC na regałach sklepowych znajdują się także soki zagęszczone. Soki zagęszczone powstają po wytłoczeniu owoców, które zostają następnie wyklarowane, poprzez substancje pomocnicze. Tutaj należy zaznaczyć, że można do procesu klarowania używać żelatyny, która sprawia, że owy sok nie zagości w menu wegetarian i wegan. Kolejnym etapem produkcyjnym jest zagęszczenie soku za pomocą usunięcia z niego wody. Taki sok jest przewożony do producenta, który z kolei dolewa do niego wody. Takie zachowanie pozwala na obniżenie kosztów transportu soku oraz cenę produktu. Porównując skład soków z certyfikatem NFC a zagęszczonymi sokami, to te bez certyfikatu wypadają blado. Soki NFC zawierają większą ilość składników mineralnych, witamin, błonnika oraz są zdrowsze i smaczniejsze.

Sok NFC – dlaczego warto go pić?

Regularne spożywanie soków posiadających certyfikat NFC, dostarcza nam niezbędnych witamin, składników mineralnych, których potrzebujemy w ciągu dnia. Dodatkowo soki powstają z najlepszych, wyselekcjonowanych warzyw i owoców. Jednym z przodujących producentów certyfikowanych soków NFC jest Oryginalny Sok. Marka, która powstała z pasji i chęci dzielenia się najlepszymi, naturalnymi produktami. Soki noszące logo Oryginalnego Soku zawierają w pełni naturalny cukier, pochodzący jedynie z najsłodszych warzyw i owoców. W ofercie marki znajduje się wiele ciekawych i idealnie połączonych smaków, które zadowolą nawet najbardziej wymagających konsumentów. Dodatkowo ich produkty są bezpieczne dla wegan i wegetarian, gdyż nie zawierają zwierzęcych zagęszczaczy. Codzienne spożywanie w pełni naturalnych soków pozwala na uregulowania poziomu cukru, ale także pozwoli cieszyć się naturalnymi, smacznymi i pięknie pachnącymi produktami, które raz poznane, goszczą na naszym stole znacznie dłużej.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.