dzień babci i dziadka

Już niedługo będziemy świętować dzień Babci i Dziadka. Jeżeli myślicie nad prezentem to weźcie pod uwagę, że to  Wasza obecność jest najlepszym z nich. Jednak jeśli chcecie połączyć swoje odwiedziny u dziadków z ciekawym prezentem, sprawdźcie nasze propozycje.

Najbardziej cenimy dziadków za wychowanie i wsparcie tak wynika z badań CBOS-u. Są dla nas ważni także dlatego, że przekazują nam zasady moralne, dzięki którym wiemy jak postępować. Jedynie 6 procent badanych wspomniało o materialnych korzyściach, czyli domu lub spadku. Nic zatem dziwnego, że 21 i 22 stycznia chcemy w szczególny sposób podziękować naszym dziadkom.

Kulturalny wieczór

A gdyby tak zaprosić babcię do teatru? Wyjście do kina lub filharmonii może być dla dziadków niezapomnianym wydarzeniem, które przypomni czasy młodości. Ten pomysł szczególnie spodoba się osobom, które pomimo wieku są otwarte, lubią doświadczać nowych wrażeń i poszerzać horyzonty.

Tajski masaż

„W zdrowym ciele, zdrowy duch” – głosi popularne powiedzenie. Masaż gwarantuje dziadkom dużą ulgę w bólu kręgosłupa czy stawów, a także poprawę kondycji psychicznej. Jeśli senior cierpi na dyskopatię lub chorobę stawów, doskonale może poczuć się po tajskim masażu całego ciała. Przy jego wykonaniu warto zastosować olejki z lawendy czy eukaliptusa, które przyniosą dodatkowe ukojenie.

Trekking na świeżym powietrzu

Porcja ruchu w towarzystwie bliskich to pomysł na prezent, który spodoba się każdej aktywnej fizycznie osobie. W trosce o formę naszych dziadków możemy im podarować kijki trekkingowe, które poprawią samopoczucie oraz odciążą stawy kolanowe podczas spacerów. Dodatkowo, wycieczki na świeżym powietrzu ułatwią pozbycie się zbędnych kilogramów, co w rezultacie może skutkować poprawą ogólnego stanu zdrowia.

Wspomnienia nie do wycenienia

Znając pasje dziadków, nie powinniśmy mieć trudności z określeniem, jakie konkretne wspomnienia przyniosą im radość. Może hobby dziadka to szachy, a babcia lubiła warcaby? Wspólny powrót do ulubionych zajęć wzmocni relacje między wnukami a seniorami i będzie okazją do wysłuchania historii z młodości.

Wyjątkowy deser

Seniorzy uwielbiają słodycze. Wizyty u dziadków często kojarzą się z zapachem pieczonych przez babcię ciast, dlatego widok wnuczka z deserem może być dla seniorów miłą niespodzianką. Zamiast ciasta, możemy postawić na inny deser, np. lody. Wzmocnią kości i zęby, a odpowiedni poziom wapnia zapewni dobrą krzepliwość krwi – radzi Piotr Gąsiorowski, Dyrektor Marketingu PPL Koral, właściciel marki Bracia Koral – Lody Jak Dawniej.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.