fiat ducato

Fiat Ducato znów został liderem wśród samochodów dostawczych. Od 10 lat jest najczęściej wybieranym samochodem dostawczym w Polsce. Sprawdźcie, za co klienci tak cenią ten model. 

W roku 2017, w okresie od stycznia do października włącznie, Fiat Ducato był liderem sprzedaży wśród samochodów dostawczych w Polsce. Zgodnie z raportem „Pierwsze rejestracje nowych samochodów dostawczych o DMC<=3,5T”, przygotowanym przez PZPM na podstawie CEP (MSW/MC), polscy klienci do końca października zarejestrowali 6089 egzemplarzy Fiata Ducato, zapewniając mu tym samym 12,3-procentowy udział w rynku.

Fiat Ducato – topowy model gamy Fiat Professional – od 10 lat jest najczęściej wybieranym samochodem dostawczym w Polsce. W tym roku Ducato powrócił na pozycję lidera sprzedaży w segmencie, awansując z drugiego miejsca, które zajął w 2016 roku. Na koniec października br. flagowy Fiat Professional wyprzedził drugiego w rankingu PZPM, francuskiego konkurenta o przeszło 400 zarejestrowanych samochodów.

Za sukcesem Fiata Ducato stoi 36 lat doświadczenia. Ciągle ulepszane jest wyposażenie. Sprzedawany jest w ponad 80 krajach całego świata. Model doczekał się sześciu generacji i przeszło 2,6 miliona sprzedanych egzemplarzy. Fiat Ducato to ponad 2 000 możliwych konfiguracji, osiem pojemności ładunkowych od 8 do 17 m3. Liczne wersje umożliwiają dostosowanie auta do indywidualnych potrzeb klientów.

Ducato występuje jako Furgon do przewozu towarów, Kombi i Panorama przeznaczone do przewozu osób oraz podwozie do zabudowy. Klienci w Polsce i na świecie cenią Ducato za mocne i oszczędne silniki. Euro 6 MultiJet II o mocach od 115 do 180 KM oraz ekologiczny silnik na gaz ziemny (CNG) o pojemności 3 litrów i mocy 136 KM. Klienci doceniają długą listę innowacyjnego pod względem funkcjonalnym wyposażenia. Wprowadzone w szóstej generacji modernizacje techniczne przekładają się na jeszcze większą solidność i wytrzymałość modelu. Dodatkowo, wersje ciężarowe Ducato spełniają normę Euro 6 bez konieczności stosowania systemu SCR. Przynosi to wymierne korzyści dla użytkowników w postaci obniżenia kosztów eksploatacji, uproszczenia konstrukcji i zmniejszenia masy auta. Po dodaniu niskich kosztów obsługi i konkurencyjnych cen części zamiennych topowy Fiat Professional może się poszczycić najniższymi w swojej kategorii kosztami utrzymania i optymalnym „Total Cost of Ownership” (całkowitym kosztem posiadania).

Ceny Fiata Ducato zaczynają się od 72 650 zł netto za wersję do zabudowy Kabina L1 2.3 o DMC 3,3 tony i rozstawie osi 3 000 mm, z silnikiem MJ II 130KM i od 72 800 zł netto za Furgon L1H1 o DMC 3,0 tony i rozstawie osi 3 000 mm, z jednostką napędową 2.0 MJ II 115KM. Ducato do przewozu osób L1H1 2.3 o DMC 3,0 tony i rozstawie osi 3 000 mm, napędzane silnikiem MJ II 150KM kosztuje od 107 350 zł netto za Kombi i od 119 050 zł netto za wersję Panorama.

(Źródło: PAP)

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.