Gdańsk jednym z najciekawszych miejsc na świecie

Gdańsk znalazł się na liście dziewięciu najciekawszych miejsc na świecie według miesięcznika „Traveler”. Sprawdźcie, jakie miejsca w Gdańsku poleca magazyn.

Polskie miasto zostało wyróżnione przez miesięcznik „Traveler”. Dziennikarz tej gazety umieścił Gdańsk na liście dziewięciu najciekawszych miejsc na świecie. W rankingu znajdują się także takie miasta jak: Londyn, Hongkong, Bordeaux, Meksyk, Tel Awiw – Jafa, Bogota Astana.

Gdańsk został umieszczony na tej prestiżowej liście na podstawie dwudniowego zwiedzania miasta przez Tomasza Cholasia – dziennikarza miesięcznika. Dziennikarz podczas swojej wycieczki nie odwiedzał najbardziej typowych miejscówek takich jak: Droga Królewska lub fontanna Neptuna. Tomasz Chalaś podczas zwiedzania miasta chciał poznać lokalną kulturę, zasmakować regionalnych dań. Autor artykułu o Gdańsku zachwyca się ulicą Wajdeloty, klimatem Nowego Portu( którego rewitalizacja nadal trwa i jeszcze trochę potrwa, aby doprowadzić miejsce do pięknego i odnowionego wyglądu). Na Tomaszu Chalasiu duże wrażenie zrobił także Garnizon Kultury. Na największą uwagę zdaniem autora artykułu zasługują dzielnice Wrzeszcz i Zaspa, która są obecnie centrum życia miasta i jednocześnie stolicą ulicznej sztuki Gdańska. To już kolejne tego typu wyróżnienie dla Gdańska. Ostatnio jego urok docenił również magazyn „The Telegraph”.

Tomasz Chalaś docenił także gdańską 100cznię, czyli miasteczko zbudowane z siedemnastu kontenerów, gdzie znajdują się pracownie artystów, odbywają się tam także koncerty.

Artykuł Tomasza Chalasia prowadzi nas przez Gdańsk, który nie jest znany wszystkim. Więc jak będziecie zwiedzać to miasto, sięgnijcie po jego wskazówki.

17 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.