pączki w Warszawie

Tłusty czwartek się zbliża, a wraz z nim dylemat na ile pączków można sobie pozwolić. Jednak uspokajamy kalorie z pączków w ten dzień się nie liczą. A tradycja jest tradycją i szanować ją trzeba. Sprawdźcie, gdzie wybrać się na pączki w Warszawie.

Tłusty czwartek to święto ruchome. Dzień ten rozpoczyna ostatni tydzień karnawału i według tradycji mamy przyzwolenie na objadanie się. Najpopularniejszymi smakołykami przygotowywanymi na ten dzień są pączki i faworki. W niektórych regionach nazywa się je chrustem. Dawniej nadziewano pączki słoniną, boczkiem i mięsem. Teraz królują słodkie nadzienia. Mówi się, że każdy w tłusty czwartek powinien zjeść chociaż jednego pączka. Inaczej dalsza część roku nie będzie dla niego szczęśliwa. Sprawdźcie zatem, gdzie wybrać się na pączki w Warszawie.

KOZAK

Cukiernia należąca do Andrzeja Kozaka, który uczył się zawodu w Toruniu, a swoją cukiernię otworzył w Warszawie w Falenicy. Pączki i faworki w czwartek będzie można kupić u nich od 7.

LUKULLUS

Miejsce powstało w 1946 roku, a obecnie prowadzą je Albert Judycki i Jacek Malarski. Faworki są smażone na smalcu,a ciasto jest wyrabiane z masła, kwaśnej śmietany i mąki krupczatki. Pączki w dwóch wariantach z nadzieniem z róży damasceńskiej lub powidłami ze śliwek.

ZAGOŹDZIŃSKI

Pączki z Górczewskiej to miejsce, do którego marszałek Józef Piłsudski posłał swojego adiutanta po słodkości. Cukiernia oferuje pączki z marmolada wieloowocową z lukrem, bez lukru i z cukrem pudrem.

A.BLIKLE

Firma A. Blikle została założona przez Antoniego Kazimierza Bliklego 11 września 1869 roku. W ofercie cukierni znajdują się pączki z konfiturą różaną z lukrem i posypane skórką pomarańczy, pączki z czarnym bzem, pączki ze śliwką, faworki.

CUKIERNIA STARY DOM 

Powstała w 2012 roku, szefem cukierni jest Mariusz Palarczyk. Pączki są wykonywane z prawdziwego masła, a ciasto jest lepione ręcznie.

STOLICA PĄCZKÓW 

Cukiernia znajduje się na ulicy Pełczyńskiego. W tłusty czwartek dostaniecie tam pączki z nadzieniem: różanym, adwokatowym, morelowym. W ofercie także pączuś ze słonym karmelem.

STARA PĄCZKARNIA

Znajduje się na Nowym Świecie, pączki są wyrabiane ręcznie. W ofercie znajduje się bardzo dużo smaków, są wypełniane kremami, owocami, marmoladą. Cukiernia oferuje także nadzienia mieszane. Możecie skorzystać z promocji – gdy kupisz 10 pączków jeden dostajesz gratis.

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.