pączki w Warszawie

Tłusty czwartek się zbliża, a wraz z nim dylemat na ile pączków można sobie pozwolić. Jednak uspokajamy kalorie z pączków w ten dzień się nie liczą. A tradycja jest tradycją i szanować ją trzeba. Sprawdźcie, gdzie wybrać się na pączki w Warszawie.

Tłusty czwartek to święto ruchome. Dzień ten rozpoczyna ostatni tydzień karnawału i według tradycji mamy przyzwolenie na objadanie się. Najpopularniejszymi smakołykami przygotowywanymi na ten dzień są pączki i faworki. W niektórych regionach nazywa się je chrustem. Dawniej nadziewano pączki słoniną, boczkiem i mięsem. Teraz królują słodkie nadzienia. Mówi się, że każdy w tłusty czwartek powinien zjeść chociaż jednego pączka. Inaczej dalsza część roku nie będzie dla niego szczęśliwa. Sprawdźcie zatem, gdzie wybrać się na pączki w Warszawie.

KOZAK

Cukiernia należąca do Andrzeja Kozaka, który uczył się zawodu w Toruniu, a swoją cukiernię otworzył w Warszawie w Falenicy. Pączki i faworki w czwartek będzie można kupić u nich od 7.

LUKULLUS

Miejsce powstało w 1946 roku, a obecnie prowadzą je Albert Judycki i Jacek Malarski. Faworki są smażone na smalcu,a ciasto jest wyrabiane z masła, kwaśnej śmietany i mąki krupczatki. Pączki w dwóch wariantach z nadzieniem z róży damasceńskiej lub powidłami ze śliwek.

ZAGOŹDZIŃSKI

Pączki z Górczewskiej to miejsce, do którego marszałek Józef Piłsudski posłał swojego adiutanta po słodkości. Cukiernia oferuje pączki z marmolada wieloowocową z lukrem, bez lukru i z cukrem pudrem.

A.BLIKLE

Firma A. Blikle została założona przez Antoniego Kazimierza Bliklego 11 września 1869 roku. W ofercie cukierni znajdują się pączki z konfiturą różaną z lukrem i posypane skórką pomarańczy, pączki z czarnym bzem, pączki ze śliwką, faworki.

CUKIERNIA STARY DOM 

Powstała w 2012 roku, szefem cukierni jest Mariusz Palarczyk. Pączki są wykonywane z prawdziwego masła, a ciasto jest lepione ręcznie.

STOLICA PĄCZKÓW 

Cukiernia znajduje się na ulicy Pełczyńskiego. W tłusty czwartek dostaniecie tam pączki z nadzieniem: różanym, adwokatowym, morelowym. W ofercie także pączuś ze słonym karmelem.

STARA PĄCZKARNIA

Znajduje się na Nowym Świecie, pączki są wyrabiane ręcznie. W ofercie znajduje się bardzo dużo smaków, są wypełniane kremami, owocami, marmoladą. Cukiernia oferuje także nadzienia mieszane. Możecie skorzystać z promocji – gdy kupisz 10 pączków jeden dostajesz gratis.

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.