Każdego roku w modzie pojawiają się nowe trendy. Nic dziwnego, przecież projektanci pragną zmian wokół nas. Ich propozycje dotyczą krojów, kolorów, dodatków, nowych stylów w aranżacji wnętrz. Rok 2017 został opanowany przez kolor greenery.

Czym jest kolor greenery?

Greenery to inaczej zieleń. Została ona wybrana na kolor roku przez amerykańską firmę Pantone. Przedsiębiorstwo, co roku przedstawia kolor, który przez kolejne 365 dni będzie odgrywał główną rolę w modzie oraz wszystkich aspektach wzornictwa. Co ciekawe, firma ta stworzyła nawet własną skalę barw.

Zielono mi!

W tym roku wszystko dookoła powinno być zielone. Zasada ta dotyczy zarówno ubrań, jak i dodatków. Nikogo więc nie powinny dziwić zielone sukienki, buty czy też torebki. Panie powinny zainteresować się także biżuterią w kolorze zieleni. Bardzo modne będą kolczyki czy wisiorki ozdobione kamieniami w tym kolorze.

Ubrania to jednak nie wszystko. Zieleń będzie także motywem przewodnim w urządzaniu wnętrz. Nie chodzi jednak o to, aby całe mieszkanie miało wystrój w tym kolorze. Można zastosować pewne akcenty – na przykład zielone zasłony, obrusy, dywany. Przy zakupie mebli, warto zastanowić się wiec nad dodatkami w tym kolorze.

Decydując się na zieleń warto zwrócić uwagę na różne jej odcienie. Warto zauważyć, że poszczególne elementy  garderoby lub wystroju wnętrza mogą różnić się od siebie barwą. To pozwala na wprowadzenie do naszego życia pewnej różnorodności oraz fantazji.

Zieleń – kolor kojący nerwy

Powszechnie zieleń kojarzy się z kolorem nadziei. Oprócz tego, jest to również kolor, który doskonale koi nerwy. Zieleń jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają stresującą pracę i chciałyby odpocząć po powrocie do domu.

Zieleń jest także jednym z podstawowych kolorów natury. To barwa trawy, liści, która nieodłącznie kojarzy się z wiosną. Właśnie teraz, kiedy przyroda budzi się do życia, jest najlepszy czas na metamorfozę wnętrz i szaf. Czyż nie byłoby miło odmienić na wiosnę swoją garderobę lub wystrój mieszkania?

Zieleń będzie w tym roku absolutnie najmodniejszym kolorem. Miłośnicy żywych, intensywnych barw będą z pewnością w swoim żywiole.

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.