siatkówka

Zdzisław Ambroziak to jedna z ważniejszych postaci w polskiej siatkówce. Co roku rozgrywany jest memoriał, który upamiętnia jego osobę i jest zarazem ostatnim sprawdzianem przed rozpoczęciem PlusLigi. Sprawdź, kto zagra na tym prestiżowym turnieju.

Siatkówka jest bowiem sportem wyjątkowym… 

Z. Ambroziak

Zdzisław Ambroziak – genialny siatkarz i niezapomniany komentator sportowy. Zmarł w 2002 roku, a od 2006 rozgrywany jest turniej upamiętniający jego osobę. Jako zawodnik wywalczył z reprezentacją Polski srebro Pucharu Świata i brąz Mistrzostw Europy. Dwa razy wziął udział w Igrzyskach Olimpijskich, niestety nie udało się zdobyć wtedy żadnego medalu. W klubowej karierze wywalczył trzy razy mistrzostwo Polski z zespołem AZS-AWF Warszawa. Jako komentator zyskał sobie sympatię widzów przez ciekawe spostrzeżenia i hasła, które do dziś są obecne w pamięci kibiców.

Szczęście siedzi na siatce okrakiem

Z. Ambroziak

W ten weekend (15-17 września) rusza XII Memoriał Zdzisława Ambroziaka, odbędzie się on w Warszawie i weźmie w nim udział 6 drużyn. Ten turniej uznawany jest za jeden z ważniejszych turniejów towarzyskich w Polsce. Jest rozgrywany zawsze w połowie września, jest ostatnim sprawdzianem przed rozpoczęciem ligi i okazją do zmierzenia się z drużynami z PlusLigii. W tym roku w memoriale zagrają: GKS Katowice, Indykpol AZS Olsztyn, Łuczniczka Bydgoszcz, Onico Warszawa, Trefl Gdańsk oraz ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Sam sobie przyjął, sam zaatakował jakby mógł sam by sobie jeszcze wystawił, ale po co mamy przecież Pawła Zagumnego.

Z. Ambroziak

Trzy ostatnie turnieje wygrała drużyna Asseco Resovii Rzeszów. Dwukrotnie zwyciężyła drużyna z Warszawy, a trzy razy triumfowała PGE SKRA Bełchatów. Jeżeli spojrzymy na listę zawodników wyróżnionych tytułem MVP turnieju to robi to wrażenie, ponieważ znajdują się na niej m.in: Stephane Antiga, Bartosz Kurek, Dawid Murek, Michał Winiarski, Zbigniew Bartman. A kto zwycięży tym razem? Okaże się w niedziele. Mecze można oglądać w warszawskiej Arenie Ursynów. 

 

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.