pracownicy z ukrainy

Jeszcze do niedawna rekrutacja pracowników odbywała się najczęściej w siedzibach firm, które poszukiwały pracowników. Dzisiaj trendy się zmieniają, a przedsiębiorcy działający na terenie naszego kraju delegują tego rodzaju działa zewnętrznym podmiotom. To między innymi agencje pośrednictwa pracy. Sprawdź, na jakie korzyści może liczyć nie tylko pracodawca, ale również potencjalny pracownik, który zdecyduje się na tego rodzaju współpracę.

Profesjonalne podejście do sprawy to podstawa

W agencjach pośrednictwa pracy zatrudnieni są wykwalifikowani, specjalni wyszkoleni pracownicy. To oni mają wiedzę i doświadczenie w zakresie kompetencji osób, które mogłyby się sprawdzić na danym stanowisku. Co więcej, agencja pośrednictwa pracy gwarantuje również zatrudnienie zgodne z przepisami obowiązującego prawa. Zapewnia również reprezentowanie pracodawcy oraz pracownika, ustalając dogodne warunki zatrudnienia. To niezwykle ważne, biorąc pod uwagę, że coraz częściej do agencji zgłaszają się pracownicy z Ukrainy czy obcokrajowcy innych narodowości. Bariera językowa bardzo często nie pozwala im się swobodnie porozumieć.

Korzyści dla pracodawcy

Agencja pośrednictwa pracy prowadzi rejestr kandydatów, którzy poszukują pracy w określonej branży, nierzadko na konkretnym stanowisku. Dzięki temu pracodawca nie traci czasu na publikowanie ofert, czekanie na CV, a potem przeprowadzanie rozmów kwalifikacyjnych. Współpracując z dobrą agencją, od razu może liczyć na przedstawienie kandydatów do pracy, zgodnie z ich zawodowymi kwalifikacjami i wymaganiami danego przedsiębiorstwa.

Co więcej, agencja pośrednictwa pracy stoi też na straży legalności zatrudnienia. Załatwia wszelkie formalności, dogląda warunki umowy, a w późniejszym czasie nawet je kontroluje. Negocjuje również stawkę wynagrodzenia.

Weźmy pod uwagę, że dla polskich pracodawców to właśnie pracownicy z Ukrainy są nadzieją na rozwój działalności. Bez współpracy z agencją pośrednictwa pracy nie mogliby z nimi współpracować. Obywatele Ukrainy rzadko samodzielnie szukają pracy, nie mają jeszcze obycia na naszym rynku pracy, hamuje ich bariera językowa. Agencja podejmuje z nimi współpracę, załatwia legalny pobyt czy pozwolenie na pracę, a pracodawca z takich działań zostaje zwolniony.

Zalety współpracy z agencją pracy dla pracowników

Nie da się ukryć, że z agencji pośrednictwa pracy korzysta coraz więcej osób i nie są to tylko pracownicy z Ukrainy, ale także nasi rodacy. Taka współpraca zapewnia stałość zleceń, do tego godziwe warunki pracy. Czy wiecie, że Ukraińcy mogą liczyć nie tylko na pracę, bo agencja pośrednictwa pracy załatwia im również zakwaterowanie oraz dojazd do miejsca wykonywania zawodowych obowiązków? Szczególnie dla obcokrajowców ważne są warunki pracy i uczciwość pracodawcy, chociażby względem wynagrodzenia. Agencja pośrednictwa pracy wszystkie te aspekty weryfikuje, dlatego dla większości przyjezdnych jest to jedyna bezpieczna forma szukania pracy.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.