jak kupić używane auto

Większość z nas w dalszym ciągu nie może sobie pozwolić na zakup nowego auta, stąd też naszym wyborem są pojazdy używane. W Internecie możemy znaleźć tysiące ofert sprzedaży różnych samochodów, które możemy przeglądać nie wychodząc z domu. Jak kupić używane auto i być w pełni usatysfakcjonowanym ze swojego wyboru?

Gdzie szukać ofert sprzedaży?

Czasy, w których po używany samochód jechało się na giełdę, już raczej minęły. Owszem, giełdy nadal istnieją, jednak nie są one już tak oblegane jak dawniej. Ciekawą alternatywą dla giełd są komisy, a szczególnie salony samochodowe, w których można również kupić pojazdy używane. Niestety, wybór samochodów jest w nich dość ograniczony. Najlepszą propozycją jest więc poszukiwanie wymarzonego auta w Internecie. Istnieje bowiem wiele portali, na których sprzedający umieszczają swoje ogłoszenia.

Na co szczególnie zwrócić uwagę?

Oglądają używane auto powinniśmy szczególnie dobrze przyjrzeć się jego nadwoziu. Sprawdźmy czy nie widać na nim śladów po niechlujnie wykonanych naprawach blacharskich i lakierniczych. W tym celu przydaje się miernik grubości lakieru. Ważnym elementem każdego samochodu jest jego podwozie. Dobrze jest więc je obejrzeć na stacji diagnostycznej, sprawdzić czy nie ma wycieków i poważnych śladów korozji. Kolejna kwestia to silnik. Trzeba go uruchomić przed zakupem i posłuchać jak pracuje. Nietypowe odgłosy mogą bowiem oznaczać awarię. Warto też przejechać się oglądanym autem, aby sprawdzić jak pracuje zawieszenie. Koniecznie powinniśmy sprawdzić przed zakupem numer VIN.

Internetowe porady

W Internecie możemy również znaleźć portale, na których są poświęcone zakupom używanych samochodów. Znajdziemy tam testy aut używanych, informacje o usterkowości poszczególnych pojazdów oraz galerię zdjęć. Wszystkie te informacje są niezwykle cenne z punktu widzenia nabywcy pojazdu używanego.

Sprawdzanie używanego samochodu to nie jest łatwe zadanie. Czasami nawet będąc dobrze zorientowanym możemy popełnić błąd i kupić coś, czego będziemy żałować. Jeśli więc nie jesteśmy pewni, warto poprosić o pomoc znajomego mechanika, który obejrzy pojazd przed zakupem.

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.