ferie zimowe

Ostatnie dni ferii to doskonała okazja, żeby spędzić je z najbliższymi. Pozwoli to nie tylko dobrze się bawić, ale również zacieśnić rodzinne więzy!

Ferie w województwie Mazowieckim dobiegają końca. Ci, którzy chcą skorzystać z końcówki wraz ze swoimi dziećmi, nie muszą się przejmować. Oto garść pomysłów na to, jak spędzić ostatnie dni i przy tym nieźle się bawić!

Propozycje dla aktywnych

W ostatnich dniach zima dopisała. Spadła temperatura, a wraz z nią spadł śnieg. Można zatem dobrze wykorzystać rzadkie tchnienia zimy i wybrać się na lodowisko lub sanki. Ale dokąd? Nie każdy wie, ale takich miejsc w Warszawie nie brakuje.

Kilka miejsc, gdzie można pojeździć na łyżwach:

Ursynów: Figlowisko – lodowisko znajdujące się na Imielinie otwarte jest całą dobę!
Praga Południe: PGE Narodowy – lodowisko na płytach stadionu narodowego!
Śródmieście: Lodowisko Torwar, które czynne było już od 15 września.
Ochota: Lodowisko Ośrodka Sportu i Rekreacji Ochota

Miejsca do pojeżdżenia na sankach:

Mokotów: górki w Królikarni i Morskim Oku
Praga Południe: górki znajdujące się w parku Skaryszewskim
Wola: Górki w parku Moczydło i parku Sowińskiego
Ursynów: górka Kazurka, Kopa Cwila
Bemowo: Górki w parku Górczewska, górka na placu zabaw przy ul. Obrońców Tobruku (Bemowo)

Oczywiście takich miejsc jest więcej. Możecie podzielić się swoimi ulubionymi w komentarzach!

Z dziećmi kulturalnie

Wyjście do teatru, kina, muzeum to zawsze dobry pomysł, żeby spędzić kilka chwil razem. Dzięki tej opcji nie tylko spędzamy czas w rodzinnym gronie, ale również możemy sprawić, że nauczą się czegoś nowego. A nierzadko my razem z nimi!

Oto ciekawe propozycje:

W Muzeum Narodowym 26 stycznia odbywają się warsztaty dla dzieci i opiekunów pod hasłem Ferie Zimowe w Muzeum: Akcja! Abstrakcja. W świecie farb, flamastrów i wycinanek można poznać sekrety sztuki abstrakcyjnej.

Uczestnicy warsztatów artystycznych FOSA 2018 w Centrum Konferencyjnym Polin (godz: 10.00 lub 13:00) zapraszają na widowisko muzyczne pt. „Odlotowy Nosorożec”. Jak zapewniają organizatorzy to zabawna historia o przyjaźni, która pozwala przezwyciężyć „wielkie zmartwieniebohatera tej opowieści. Jej muzyczna wersja jest propozycją świetnej zabawy, ale też zachętą do dziwienia się, stawiania pytań i poszukiwania dobrych rozwiązań.

Do 28 stycznia w Galerii Północnej trwają ferie z klockami Lego. Nie wiem tylko dlaczego wydarzenie odnalazłem w kategorii „dla dzieci”, bo zapewne wielu dorosłych chętnie poszłoby na takie zajęcia nawet bez swoich pociech. W planie m.in. budowanie największej mapy Polski, bezpłatne warsztaty i animacje.

Również do 28 stycznia Kino Muranów zaprasza na ostatnie dni z Kinem Dzieci. W ostatnich dniach zobaczymy np. „Hokus-pokus, Albercie Albertsonie” czy „Zimowe Przygody Jill i Joy” (po tym seansie również warsztaty plastyczne).

A Wy jakie macie plany na ostatnie dni ferii? 🙂

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.