kredyt

Zastanawiasz się nad wzięciem kredytu, ale boisz się, że zbyt mocno obciąży Twoją kieszeń? Nie wiesz od czego zacząć poszukiwanie informacji na temat ofert kredytowych? Sprawdź, jaki kredyt jest najbardziej atrakcyjny i opłacalny.

Każda oferta kredytowa ma swoje wady i zalety. Wybór jest na prawdę duży i banki prześcigają się w tworzeniu nowych ofert. Gdy potrzebujemy zastrzyku gotówki i decydujemy się na kredyt, warto wiedzieć, czym się kierować przy jego wyborze. Kredyt jest produktem. W związku z tym tak samo jak przy zakupie jakichkolwiek innych produktów czy usług sprawdzamy cenę. Sytuacja jest o tyle skomplikowana, że banki bardzo często tak konstruują swoją ofertę cenową, że nie jest ona przejrzysta – mówi Maciej Pieczkowski, dyrektor generalny oddziału Inbanku w Polsce.

Podstawowym składnikiem ceny kredytu jest oprocentowanie. Istotny wpływ na jej wysokość mają również prowizje oraz opłaty przygotowawcze. Skąd zatem wiedzieć, która oferta jest atrakcyjna, a która nie? Najbardziej miarodajnym wskaźnikiem kosztów kredytu jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Im jest ona niższa, tym lepiej. Pamiętajmy także, aby sprawdzać, czy wzięcie kredytu nie wiąże się z koniecznością zakupu jakichś produktów dodatkowych.

Oferty dostępne na rynku możemy przeanalizować i zestawić ze sobą samodzielnie. Inną opcją jest skorzystanie z internetowych porównywarek kredytowych. To, na którą z możliwości się zdecydujemy, nie jest jednak aż tak istotne. Ważne, aby ostatecznie wybrać kredyt najlepszy dla siebie.

(Źródło: infowire.pl)

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.