Choć kaszel potrafi spędzić sen z powiek, to przez większość z nas jest odbierany jako dolegliwość, przy której można normalnie funkcjonować. Niemniej jednak, jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie marki Deflegmin, ponad połowa ankietowanych od razu sięga po odpowiedni lek, który pomoże go złagodzić. Na co zwracamy przy tym największą uwagę? Jakie cechy leku na kaszel są dla nas najważniejsze?

Po pierwsze – skuteczny

Jak pokazują badania przeprowadzone na zlecenie marki Deflegmin, największe znaczenie przy wyborze leku na kaszel mają pozytywne doświadczenia z jego stosowania. Każdy z nas w przypadku wystąpienia uciążliwych dolegliwości chce, by zniknęły one jak najszybciej. Dlatego znaczna część badanych przyznała, że szuka przede wszystkim środków skutecznych i szybkich w działaniu – na te cechy zwróciło uwagę odpowiednio 72% i 66% osób. Za trzecią z najważniejszych cech leku, ponad 40% respondentów uznaje bezpieczeństwo. Dla co trzeciego badanego (31%) najistotniejsze jest przedłużone uwalnianie substancji czynnej, które wpływa na sposób dawkowania. Dzięki dłuższemu działaniu, nie ma potrzeby częstego zażywania leku – wystarczy raz dziennie, co znacznie wpływa na komfort i wygodę leczenia. Na korzyści wynikające z rzadkiego stosowania zwraca uwagę niemal co piąty respondent – 19%.

Innowacyjny, czyli szybki 

Ostry kaszel jest w stanie utrudnić nawet najprostsze codzienne czynności, a w nocy nie pozwala spokojnie usnąć. Dlatego, w przypadku jego wystąpienia, chcemy szybko i skutecznie pozbyć się dolegliwości, bez konieczności rezygnowania z planów i obowiązków. Połowa badanych za innowacyjny lek uznaje taki, który działa przede wszystkim szybko, przynosząc natychmiastową ulgę. Wśród wielu dostępnych na rynku leków na kaszel, można znaleźć kapsułki o przedłużonym uwalnianiu. Dzięki długiemu działaniu substancji czynnej, wystarczy zaledwie jedna kapsułka dziennie, by szybko pozbyć się uciążliwej dolegliwości. Nie ma potrzeby pamiętania przy tym o kolejnych dawkach leku. Badani za innowacyjny uznają również taki lek, który jest wygodny w stosowaniu – 9%.

Czym jest kaszel?

Choć wielu z nas kaszel kojarzy się wyłącznie z nieprzyjemną dolegliwością, jest on odruchem organizmu, który ma za zadanie usunąć zalegającą w drogach oddechowych wydzielinę. Stosowanie środków ułatwiających wykrztuszanie pozwala na szybsze pozbycie się jej i może zapobiec dalszemu rozwojowi infekcji. W walce z kaszlem nie można także zapomnieć o odpowiednim nawilżaniu gardła oraz utrzymywaniu odpowiedniego poziomu wilgotności w pomieszczeniach.

[1] Badanie ilościowe, realizowane techniką CAWI, na ogólnopolskiej próbie kobiet w wieku 25-49 lat, N=500, w terminie: 24-26.09.2018; instytut badawczy: Zymetria.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.