ślub

Wasze zaręczyny były bajkowe. Teraz organizujecie ślub, sporo zamieszania, dużo załatwiania i ogólna bieganina. Ale nie zapominajcie o najważniejszym czyli o rozmowie. Sprawdźcie o czym koniecznie musicie porozmawiać ze swoim partnerem zanim powiedzieć sobie sakramentalne „tak”.

Zadajcie sobie pytanie: jak widzicie waszą przyszłość?

To bardzo ważne pytanie, które pokaże czy myślicie o przyszłości w podobny sposób. Możecie zagrać w grę. Przygotujcie sobie kartkę i długopis i namalujcie na swoich kartkach, to jak widzicie waszą przyszłość. Taka zabawa może być wstępem do poważnej rozmowy.

Koniecznie porozmawiajcie o dzieciach i zwierzakach

Kwestia czy chcecie mieć dzieci, czy nie jest bardzo istotna. Jeżeli oboje tego chcecie to warto zadać pytanie partnerowi: ile chcesz mieć dzieci? Jeśli ty marzysz o dużej rodzinie, a twój partner myśląc rodzina ma w głowie: mąż, żona dziecko. To może być to dla was problem. Warto wiedzieć przed ślubem, co tym myślicie. Podobnie jest ze zwierzakami domowymi, o tym też warto pogadać.

Poruszcie problematyczną kwestię pieniędzy

Gdy jest się zakochanym po uszy to takie zagadnienia jak pieniądze i ich podział czasami uciekają, a to jest naprawdę ważne. Warto już przed ślubem wiedzieć jak będziecie zarządzać swoimi pieniędzmi. Przedyskutujcie, czy chcecie zakładać wspólne konto w banku, czy stworzycie wspólny budżet domowy?

Mówcie otwarcie jakie macie poglądy religijne i jak ważna w waszym życiu jest tradycja

Eksperci mówią, że konflikty religijne i tradycyjne w rodzinie zazwyczaj zaczynają się po urodzeniu dziecka. Oboje chcecie przekazać dzieciom jak najlepsze wartości. Ale mogą być one inne dla matki, a inne dla ojca. Dlatego wcześniej porozmawiajcie w jaki sposób chcecie wychowywać dzieci.

Rozmawiajcie o seksie

Nawet najbardziej namiętne pary czasem zauważają, że mają odmienne potrzeby i fantazje. Zwracajcie uwagę na seksualny aspekt waszego życia. I rozmawiajcie ze sobą. Aby lepiej poznać wasze erotyczne marzenia może zagrać w grę. Do wyboru są erotyczne gry planszowe, karciane. Część par sama układa sobie pytania lub zadania, a później zostają one wymieszane i gra się rozpoczyna. Nie zapomnijcie przy tym o butelce dobrego wina.

Dowiedzcie się jak najwięcej na temat waszych zainteresowań i przestrzeni prywatnej w związku

Przed tym jak weźmiecie ślub rozmawiajcie o swoich zainteresowaniach. Próbujcie wciągnąć w nie narzeczoną lub narzeczonego. Wspólne hobby może was jeszcze bardziej zbliżyć. Jeśli jednak zupełnie nie czujecie zajawki swojego partnera przedyskutujcie to i nauczcie się dawać sobie czas, który poświęcacie tylko dla siebie.

Zwróćcie uwagę na wady i zalety

Czasami trzeba wielu lat, aby dobrze poznać wady i zalety partnera. Ale są pary, które już od początku znajomości znają swoje dobre i te gorsze cechy. I taka opcja jest najlepsza, ponieważ pozwala uniknąć rozczarowania. Warto porozmawiać przed powiedzeniem sobie sakramentalnego „tak” o tym, co lubimy w swoim partnerze, a co nas drażni.

(Źródło: https://brightside.me)

2 KOMENTARZE

  1. tyle sie gada o glupotach w zyciu, traci czas, a potem mija urok i …problem. Kto troche przezyl to wie jak to wazne – wlasnie rozmowa o tych sprawach, malzenstwo to nie auto ze zawsze mozna sprzedac, szkoda ze tak malo ludzi o tym wie

  2. o tych sprawach to na poczatku zwiazku powinno sie rozmawiac! no ale i przed slubem warto, gorzej jak ktos w ogole nie pogada a potem kilka lat i rozczarowanie…. a potem płacz i samotne dzieci

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.