ślub

Wasze zaręczyny były bajkowe. Teraz organizujecie ślub, sporo zamieszania, dużo załatwiania i ogólna bieganina. Ale nie zapominajcie o najważniejszym czyli o rozmowie. Sprawdźcie o czym koniecznie musicie porozmawiać ze swoim partnerem zanim powiedzieć sobie sakramentalne „tak”.

Zadajcie sobie pytanie: jak widzicie waszą przyszłość?

To bardzo ważne pytanie, które pokaże czy myślicie o przyszłości w podobny sposób. Możecie zagrać w grę. Przygotujcie sobie kartkę i długopis i namalujcie na swoich kartkach, to jak widzicie waszą przyszłość. Taka zabawa może być wstępem do poważnej rozmowy.

Koniecznie porozmawiajcie o dzieciach i zwierzakach

Kwestia czy chcecie mieć dzieci, czy nie jest bardzo istotna. Jeżeli oboje tego chcecie to warto zadać pytanie partnerowi: ile chcesz mieć dzieci? Jeśli ty marzysz o dużej rodzinie, a twój partner myśląc rodzina ma w głowie: mąż, żona dziecko. To może być to dla was problem. Warto wiedzieć przed ślubem, co tym myślicie. Podobnie jest ze zwierzakami domowymi, o tym też warto pogadać.

Poruszcie problematyczną kwestię pieniędzy

Gdy jest się zakochanym po uszy to takie zagadnienia jak pieniądze i ich podział czasami uciekają, a to jest naprawdę ważne. Warto już przed ślubem wiedzieć jak będziecie zarządzać swoimi pieniędzmi. Przedyskutujcie, czy chcecie zakładać wspólne konto w banku, czy stworzycie wspólny budżet domowy?

Mówcie otwarcie jakie macie poglądy religijne i jak ważna w waszym życiu jest tradycja

Eksperci mówią, że konflikty religijne i tradycyjne w rodzinie zazwyczaj zaczynają się po urodzeniu dziecka. Oboje chcecie przekazać dzieciom jak najlepsze wartości. Ale mogą być one inne dla matki, a inne dla ojca. Dlatego wcześniej porozmawiajcie w jaki sposób chcecie wychowywać dzieci.

Rozmawiajcie o seksie

Nawet najbardziej namiętne pary czasem zauważają, że mają odmienne potrzeby i fantazje. Zwracajcie uwagę na seksualny aspekt waszego życia. I rozmawiajcie ze sobą. Aby lepiej poznać wasze erotyczne marzenia może zagrać w grę. Do wyboru są erotyczne gry planszowe, karciane. Część par sama układa sobie pytania lub zadania, a później zostają one wymieszane i gra się rozpoczyna. Nie zapomnijcie przy tym o butelce dobrego wina.

Dowiedzcie się jak najwięcej na temat waszych zainteresowań i przestrzeni prywatnej w związku

Przed tym jak weźmiecie ślub rozmawiajcie o swoich zainteresowaniach. Próbujcie wciągnąć w nie narzeczoną lub narzeczonego. Wspólne hobby może was jeszcze bardziej zbliżyć. Jeśli jednak zupełnie nie czujecie zajawki swojego partnera przedyskutujcie to i nauczcie się dawać sobie czas, który poświęcacie tylko dla siebie.

Zwróćcie uwagę na wady i zalety

Czasami trzeba wielu lat, aby dobrze poznać wady i zalety partnera. Ale są pary, które już od początku znajomości znają swoje dobre i te gorsze cechy. I taka opcja jest najlepsza, ponieważ pozwala uniknąć rozczarowania. Warto porozmawiać przed powiedzeniem sobie sakramentalnego „tak” o tym, co lubimy w swoim partnerze, a co nas drażni.

(Źródło: https://brightside.me)

2 KOMENTARZE

  1. tyle sie gada o glupotach w zyciu, traci czas, a potem mija urok i …problem. Kto troche przezyl to wie jak to wazne – wlasnie rozmowa o tych sprawach, malzenstwo to nie auto ze zawsze mozna sprzedac, szkoda ze tak malo ludzi o tym wie

  2. o tych sprawach to na poczatku zwiazku powinno sie rozmawiac! no ale i przed slubem warto, gorzej jak ktos w ogole nie pogada a potem kilka lat i rozczarowanie…. a potem płacz i samotne dzieci

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.