kamil stoch

Bardzo udany sezon w skokach narciarskich zakończony. Kamil Stoch w ostatnim konkursie Pucharu Świata potwierdził swoją dominację i wygrał z dużą przewagą punktową. To zdecydowanie był jego sezon!

Konkursy skoków narciarskich gościły w wielu polskich domach przez ostatnie cztery miesiące. Dziś do historii przeszedł sezon 2017/2018. Był to bardzo udany okres dla naszych skoczków. Swoją siłę i wielkość w całym sezonie pokazał Kamil Stoch.

Ostatni weekend w Planicy przyniósł wiele radości polskim kibicom. Już przed rozpoczęciem zawodów było wiadome, że Kamil Stoch jest i będzie liderem klasyfikacji generalnej i że nikt mu tego pierwszego miejsca nie zabierze. Jednak polski skoczek i tym razem pokazał swoją klasę i wygrał niedzielny konkurs indywidualny oraz turniej Planica 7, w którym brano pod uwagę każdy skok oddany podczas tego turnieju. Polak w ten weekend odebrał Kryształową Kulę. Jedyne trofeum, które okazało się poza jego zasięgiem to Mała Kryształowa Kula, czyli nagroda za loty narciarskie. Kamil Stoch zajął w tej klasyfikacji drugie miejsce. Pierwszy był Norweg Andreas Stjernen.

Polacy na słoweńskiej skoczni w konkursie drużynowym zajęli czwarte miejsce. Wyprzedzili ich Słoweńcy, Niemcy i Norwegowie. Do miejsca na podium zabrakło niewiele jednak nasi zawodnicy musieli uznać wyższość rywali i zadowolić się czwartym miejscem. 

Sezon 2017/2018 to był także sezon olimpijski. Na Igrzyskach Olimpijskich skoczkowie także nie zawiedli. Kamil Stoch zdobył złoto olimpijskie na dużej skoczni, a w konkursie drużynowym Polacy zajęli trzecie miejsce i mogli cieszyć się z brązu. Medale skoczków były jedynymi krążkami przywiezionymi z Pjongczang.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2017/2018 zwyciężył Kamil Stoch, miał ogromną przewagę 373 punktów nad drugim Richardem Freitagiem. Trzeci był Daniel Andre Tande. W pierwszej „dziesiątce” znalazł się także Dawid Kubacki. Na trzynastym miejscu uplasował się Stefan Hula, a na szesnastym Piotr Żyła. Dwudzieste pierwsze miejsce zajął Maciej Kot. Kolejny  z Polaków – Jakub Wolny zakończył sezon na 36. miejscu. Klasyfikację zamyka Tomasz Pilch (73. miejsce).

Wszystkim polskim skoczkom gratulujemy udanego sezony i czekamy na kolejne dobre skoki za kilka miesięcy! 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.