kamil stoch

Bardzo udany sezon w skokach narciarskich zakończony. Kamil Stoch w ostatnim konkursie Pucharu Świata potwierdził swoją dominację i wygrał z dużą przewagą punktową. To zdecydowanie był jego sezon!

Konkursy skoków narciarskich gościły w wielu polskich domach przez ostatnie cztery miesiące. Dziś do historii przeszedł sezon 2017/2018. Był to bardzo udany okres dla naszych skoczków. Swoją siłę i wielkość w całym sezonie pokazał Kamil Stoch.

Ostatni weekend w Planicy przyniósł wiele radości polskim kibicom. Już przed rozpoczęciem zawodów było wiadome, że Kamil Stoch jest i będzie liderem klasyfikacji generalnej i że nikt mu tego pierwszego miejsca nie zabierze. Jednak polski skoczek i tym razem pokazał swoją klasę i wygrał niedzielny konkurs indywidualny oraz turniej Planica 7, w którym brano pod uwagę każdy skok oddany podczas tego turnieju. Polak w ten weekend odebrał Kryształową Kulę. Jedyne trofeum, które okazało się poza jego zasięgiem to Mała Kryształowa Kula, czyli nagroda za loty narciarskie. Kamil Stoch zajął w tej klasyfikacji drugie miejsce. Pierwszy był Norweg Andreas Stjernen.

Polacy na słoweńskiej skoczni w konkursie drużynowym zajęli czwarte miejsce. Wyprzedzili ich Słoweńcy, Niemcy i Norwegowie. Do miejsca na podium zabrakło niewiele jednak nasi zawodnicy musieli uznać wyższość rywali i zadowolić się czwartym miejscem. 

Sezon 2017/2018 to był także sezon olimpijski. Na Igrzyskach Olimpijskich skoczkowie także nie zawiedli. Kamil Stoch zdobył złoto olimpijskie na dużej skoczni, a w konkursie drużynowym Polacy zajęli trzecie miejsce i mogli cieszyć się z brązu. Medale skoczków były jedynymi krążkami przywiezionymi z Pjongczang.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2017/2018 zwyciężył Kamil Stoch, miał ogromną przewagę 373 punktów nad drugim Richardem Freitagiem. Trzeci był Daniel Andre Tande. W pierwszej „dziesiątce” znalazł się także Dawid Kubacki. Na trzynastym miejscu uplasował się Stefan Hula, a na szesnastym Piotr Żyła. Dwudzieste pierwsze miejsce zajął Maciej Kot. Kolejny  z Polaków – Jakub Wolny zakończył sezon na 36. miejscu. Klasyfikację zamyka Tomasz Pilch (73. miejsce).

Wszystkim polskim skoczkom gratulujemy udanego sezony i czekamy na kolejne dobre skoki za kilka miesięcy! 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.