KFC sprzedane AmRest

15 restauracji KFC we Francji zostanie sprzedane spółce AmRest. 23 maja zostało podpisane wstępne, wiążące porozumienie. Sprawdźcie szczegóły. 

AmRest to największa spółka notowana publicznie w Europie Środkowo-Wschodniej. Zarządza liczbą ponad 1600 restauracji w segmencie restauracji szybkiej obsługi (Quick Service Restaurants) i restauracji z obsługą kelnerską (Casual Dining Restaurants) w 16 krajach. Najnowszym posunięciem biznesowym firmy będzie przejęcie 15 restauracji KFC we Francji i podpisanie umów franczyzowych dla każdej z nich.

AmRest widzi duży potencjał do rozwoju marki KFC w Europie Zachodniej. Nabycie francuskiego Biznesu KFC przyczyni się do wzmocnienia partnerstwa z Yum! Brands, utwierdzi pozycję spółki jako wiodącego operatora restauracji w Europie, jak również przyczyni się do zwiększenia wartości dodanej dla akcjonariuszy spółki – poinformowała spółka w komunikacie.

Ze wstępnych informacji wynika, że AmRest i KFC France chcą podpisać finalne porozumienia do 31 lipca 2018 roku, a finalizację podpisanych umów wraz z transferem aktywów Biznesu KFC oraz zapłatą ceny zakupu przeprowadzić do 30 września 2018 roku.

Nie znana jest jeszcze cena zakupu biznesu KFC. Ale wiemy, że będzie uzależniona od badania due diligence, które zostanie przeprowadzone przez AmRest.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.