zmiany dla kierowców - tablice rejestracyjne

Minister infrastruktury zapowiada spore zmiany dla kierowców.  Od 1 lipca będzie można zamawiać nowe tablice rejestracyjne oraz jeździć bez dowodu rejestracyjnego.

Tablice rejestracyjne pojazdów mają mieć zwężoną czcionkę i zmniejszone wymiary. „Blachy” w innych rozmiarach niż dotychczas będą pasowały do samochodów sprowadzanych z USA oraz krajów azjatyckich. Są nazywane „tablicami amerykańskimi”.

Resort pracuje również nad rozwiązaniami prawnymi, dzięki którym kierowcy nie będą musieli okazywać dowodów rejestracyjnych w czasie kontroli na drodze. Nie będzie trzeba tego robić od momentu uruchomienia w całości systemu Cepik 2.0, którego funkcje wdrążane są obecnie etapowo, ale ostateczny harmonogram do czasu całkowitego uruchomienia nie jest jeszcze znany.

Kolejną zmianą ma być nowe rozwiązanie związane z rejestracją pojazdów. Według nowych praw, właściciel ma mieć pozwolenie na rejestrację auta w miejscu, gdzie zostało one kupione, a nie tam, gdzie zameldowany jest kupujący.

Warto zwrócić uwagę na daty wprowadzanych zmian i oczywiście na same zmiany, aby w razie potrzeby móc z nich skorzystać. Uważam, że modyfikacje działają na naszą korzyść, a co wy sądzicie? Czy są to dobre rozwiązania?

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.