kleszcze

Ciepła zima, małe opady śniegu spowodowały, że kleszcze już grasują. Lekarze apelują o bezpieczeństwo i nie ignorowanie tych małych owadów, a wszystko z powodu niebezpiecznych chorób, które zagrażają życiu człowieka.

Wszystko jest spowodowane, wysokimi,jak na zimę, temperaturami powietrza oraz brakiem silnych opadów śniegu. Dzięki temu kleszcze mają się dobrze i w tym roku może paść rekordowa liczba ich występowania. Znaczące jest to, że już wychodzą z kryjówek i szukają swoich ofiar.

Kleszcze zazwyczaj żerują wiosną i wczesną jesienią. Wydawać by się mogło, że marzec to jeszcze dla nich za wcześnie, ale dzięki lekarzom z Ursynowskiej Kliniki Weterynaryjnej  w Warszawie, mamy pewność, że już są aktywne i zostały wyjęte z kilku zwierząt.

5 – 10 stopni powyżej zera, ta temperatura sprawia, że głodne kleszcze budzą się ze snu i szukają pożywienia. O tej porze roku są to głównie starsze osobniki, które po napiciu się krwi osiągają bardzo duże rozmiary i jeżeli przeżyją, to zaczynają składać jaja.

W związku z tym, że pierwsze osobniki widziane były już w lutym to lekarze przestrzegają, aby dodatkowo uważać i zaszczepić zwierzęta oraz pamiętać o sprawdzaniu naszych ciał po długich spacerach.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.