Zenit Kazań
foto. PAP

Nic tak nie nakręca sporu, jak serie zwycięstw. Emocje są wyższe, bo cały czas rodzi się pytanie: czy uda się kolejny raz wygrać? Teraz taką serią zwycięstw może pochwalić się siatkarski klub z Rosji – Zenit Kazań. Sprawdźcie, od kiedy drużyna jest niepokonana.

Kibice uwielbiają sytuacje, w których jedna drużyna wygrywa przez dłuższy czas. To nakręca dopingowanie zespołu. Emocje wokół zawodników i ich meczy rosną. Przeciwnik, takiej niepokonanej drużyny, ma dodatkową motywację, aby ją pokonać. Pozwala to podnieść własne morale, w końcu słaba drużyna nie przerywa pasma zwycięstw innej.

W siatkarskiej lidze rosyjskiej dużą ilością zwycięstw z rzędu może pochwalić się Zenit Kazań. Są niepokonani od listopada 2015 roku! 26 października wygrali swój 60 ligowy mecz. Zenit po wyrównanym spotkaniu ograł Yenisey Krasnojarsk 3:1 (25:22, 25:22, 23:25, 26:24), a bohaterem został autor 29 punktów, Wilfredo Leon. Szalały także inne gwiazdy zespołu: Maksim Michałjow dołożył 18, zaś Matt Anderson 13 oczek.

W zespole gospodarzy najlepszy był dobrze znany polskim kibicom Antonin Rouzier. Francuski atakujący zgromadził 17 punktów.
Mistrz Rosji w sezonie 2017/2018 także ma już imponujący bilans 8-0. Podopieczni trenera Władimira Alekny przegrali jednak z Dynamem Moskwa w Pucharze Rosji 3 września 1:3.
Jak myślicie, długo jeszcze potrwa dominacja Zenitu Kazań?

(Źródło: polsatsport.pl)

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.