co wziąć do szpitala przed porodem

Odpowiednie przygotowanie się do przyjścia na świat dziecka jest sporym wyzwaniem. Właśnie dlatego torbę do szpitala należy spakować już miesiąc przed wyznaczonym terminem porodu. Przyszli rodzice powinni w pierwszej kolejności wybrać miejsce, w którym przywitają swoją pociechę. Każdy szpital ma bowiem inne wymogi dotyczące wyprawki.

Coraz częściej rodzice jeszcze przed wyznaczoną datą porodu odwiedzają szpital. Wszystko po to, by sprawdzić warunki, w jakich ich latorośl przyjdzie na świat. Wtedy też dowiadują się, co wziąć do szpitala przed porodem. To dobra strategia, która pozwoli zachować pełny spokój w tym i tak mocno stresującym momencie.

Standardy w poszczególnych szpitalach

W większości tego rodzaju placówek wymagana jest wyprawka. W torbie mają się znaleźć rzeczy przydatne młodej mamie, jak i te, które będą służyć odpowiedniej pielęgnacji noworodka. Tylko niektóre szpitale zapewniają wszystkie akcesoria.

Dla pełnego komfortu ciężarnej warto, by wyprawka do szpitala przed porodem była dobrze wyposażona. Właściwą praktyką jest podzielenie jej na dwie części – to rzeczy potrzebne dziecku oraz te, z których korzystać będzie sama mama.

Dla dziecka należy zabrać:

– pieluchy (wystarczy paczka w najmniejszym rozmiarze lub pieluchy tetrowe),

– ubranka (najlepiej 3 komplety, skompletowane i spakowane w oddzielne torebki) – najczęściej praktykuje się body z długim rękawem, śpiochy, skarpetki, wiązaną czapeczkę i niedrapki,

– akcesoria do codziennej pielęgnacji: mokre chusteczki, delikatne mydło, jałowe gaziki, krem przeciwko odparzeniom,

– pieluszka flanelowa do podkładania pod główkę,

– kocyk.

Mama powinna pamiętać o:

– koszuli nocnej w ilości co najmniej 2 sztuk. Dobrze jest wybierać te, które mają specjalne rozpięcia ułatwiające karmienie piersią,

– szlafroku,

– kosmetykach pielęgnacyjnych. Najlepiej, by były jak najbardziej naturalne. Zaleca się szare mydło, które nie będzie podrażniać podrażnionych miejsc intymnych, zapobiegnie też ewentualnej alergii maluszka. Oprócz tego trzeba też pamiętać o podstawowych środkach higienicznych – szczoteczce do zębów czy paście,

– podpaskach w dużym rozmiarze oraz podkładach poporodowych,

– dużej ilości wody niegazowanej,

– niezbędnych dokumentach i karcie ciąży.

Wszystkie te rzeczy spokojnie można spakować kilka tygodni przed planowanym terminem. Są to niezbędniki, które nie zajmą dużo miejsca, a z całą pewnością będą przydatne, by pierwsze dni spędzić z noworodkiem w pełnym komforcie.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.