Japonia to kraj, którego kulturą fascynuje się wiele milionów ludzi na całym świecie, w tym również wielu Polaków. Nic dziwnego – otaczają nas japońskie samochody, sprzęt elektroniczny, coraz częściej jemy sushi i interesujemy się mangą. Nie zapominajmy jednak o głównym symbolu Japonii, czyli o sakurze.

Czym jest sakura?

Sakura to mówiąc najprościej japońska nazwa drzew wiśni i ich kwiatów. To bardzo popularny motyw w kulturze Japonii. Jest ona niezwykle często obecna na kimonach czy ceramice. Wiele ludowych piosenek dotyka także tematyki z nią związanej. Sakura, co ciekawe, to także żeńskie imię, bardzo popularne w Japonii.

Wiśnie w Japonii

Drzewa wiśniowe można spotkać w Japonii niemalże na każdym kroku. Są one obecne zarówno w miejskich parkach, jak również w przydomowych ogródkach i w okolicy świątyń. Na południu Japonii, wiśniowe kwiaty rozkwitają już w lutym. Na przełomie marca i kwietnia kwiatami pokrywają się wiśnie w Tokio i w Kioto. Najpóźniej, bo na początku maja, rozkwitają drzewa na wyspie Hokkaido. Informacje na ten temat przekazywane są przez japońskie stacje telewizyjne podczas prognozy pogody. Japończycy śledzą je z niezwykłym zainteresowaniem, a wieczorami, po pracy lub w weekendy tłumnie gromadzą się w miejskich parkach i podziwiają te piękne kwiaty. Po powrocie do domów relację z tego wydarzenia, mieszkańcy Japonii chętnie udostępniają w Internecie. Dzięki temu, również i my możemy zobaczyć piękno japońskich parków.

Sakura na żywo

Linie lotnicze oferują połączenia największych polskich miast z Japonią. Koszty lotów stają się coraz niższe, dzięki czemu z roku na rok większa liczba osób może pozwolić sobie na zwiedzenie Kraju Kwitnącej Wiśni. Oprócz Tokio oraz wulkanu Fudżi, sakura powinna być obowiązkowym punktem wycieczki do Japonii.

Kwiat wiśni to jedna z tych rzeczy, które nieodłącznie kojarzą się z Japonią.Może warto pomyśleć o tym, by zobaczyć sakurę na własne oczy? Z całą pewnością te niesamowite widoki spodobają się nie tylko zagorzałym miłośnikom japońskiej kultury.

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.