ogrodniczki

Lata 90. to w modzie przede wszystkim różnorodność. Po pierwsze królował jeans.
Ogrodniczki, kurtki jeansowe, poszarpane spodnie to najlepsze wyróżniki lat 90. Oprócz nich dominowały kraciaste flanelowe koszule, miłość do dresów, kolorowe krótkie topy i buty na wysokich platformach. Nie tylko ubrania stanowiły element, który wyróżniał ostatnią dekadę XX wieku, lecz także biżuteria. Równie kultowa, jak i styl ubierania się z tamtego okresu.

Ogrodniczki

Popularne 20 lat temu i popularne teraz. Jeansowe spodnie można nosić w wersji z długimi albo krótkimi nogawkami. Jednak ogrodniczki to nie jedyny jeansowy element w tamtych czasach – jeansowa mogła być prawie każda część garderoby. W jeansie chodziła zarówno płeć żeńska, jak i męska, co najlepiej widać w kadrach Beverly Hills 90210 czy Przyjaciół.

Krótkie kolorowe topy

materiały prasowe
materiały prasowe

Dziewczyny ze Spice Girls zapoczątkowały modę na krótkie topy. Świat zakochał się w tych krótkich bluzeczkach po teledysku do piosenki „Wannabe” . Także Britney Spears w teledysku do „Hit me baby one more time” ubrana jest najpierw w białą, później w różową, a na końcu żółtą bluzkę kończącą się tuż nad pępkiem. Dzisiaj w takim stroju na scenie prezentuje się m.in. Taylor Swift.

Kraciasta koszula

kraciasta koszula
Zdecydowany klasyk, pozostający od lat w modzie. W dekadzie kończącej XX wiek najczęściej wybierano flanelowe koszule. Kiedyś flanelowe koszule kojarzyły się z ubraniem roboczym, teraz stanowią najlepszy, modny element garderoby. Dzisiaj prawie każdy ma w swojej szafie kraciastą koszulę- wygodną i odpowiednią w wielu sytuacjach.

Biżuteria tattoo stretch

bizuteria, tatto

Biżuteria tattoo stretch to inaczej zakładana na szyję plecionka, modna w latach 90., która w ostatnim czasie znowu wróciła do łask. Modnie jest mieć ją na sobie, gdyż dodaje zaczepności i charakteru. W latach 90. był to pożądany element garderoby, nie tylko na szyi, ale również na nadgarstkach, ramionach , palcach bądź kostkach. Jedno nie zmieniło się przez lata – dziewczyny szleją na punkcie tego gadżetu.

A wy jakie kultowe ubranie z lat 90. z chęcią założylibyście dzisiaj?

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.