igrzyska olimpijskie

Budapeszt zrezygnował z organizacji Letnich igrzysk Olimpijskich w 2024 roku. Podczas sesji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego zostały wybrane dwa miasta, które zorganizują olimpiadę w przyszłości. Oprócz tego komitet podjął także inne ważne tematy, które sprawiają problemy we współczesnym sporcie.

W Limie odbyła się sesja Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, podczas której Paryż i Los Angeles zostali oficjalnymi organizatorami Letnich Igrzysk Olimpijskich. Stolica Francji zorganizuje olimpiadę w 2024, a Los Angeles w 2028 roku.

Po raz drugi w historii na jednym posiedzeniu komitetu wybrano organizatorów dwóch kolejnych olimpiad. Po wycofaniu się Budapesztu z organizacji Igrzysk Olimpijskich, Paryż i Los Angeles były jedynymi miastami, które zgłosiły chęć zorganizowania olimpiady w 2024. MKOL nie chcąc stracić żadnego z miast, które zgłosiło swoją gotowość do organizacji igrzysk, ustaliło ich gospodarzami w 2024 i 2028 roku.

To jeden temat podjęty przez MKOL, ale przedyskutowano także temat dopingu w sporcie. Szef komitetu Thomas Bach podjął dyskusję jak przeciwdziałać temu zjawisku. Rozmawiano o sytuacji Rosji, która przez aferę dopingową już w Rio De Janeiro została wykluczona z kilku dyscyplin m.in rosyjscy lekkoatleci nie mogli startować w zawodach. Ich występ na zimowych igrzyskach w Pjongczangu nadal stoi pod znakiem zapytania. Kolejnym tematem omawianym podczas sesji to kwestia bezpieczeństwa podczas zimowych olimpiady w Korei Południowej. W związku z sytuacją polityczną muszą być podjęte dodatkowe działania zabezpieczające bezpieczeństwo.

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.