igrzyska olimpijskie

Budapeszt zrezygnował z organizacji Letnich igrzysk Olimpijskich w 2024 roku. Podczas sesji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego zostały wybrane dwa miasta, które zorganizują olimpiadę w przyszłości. Oprócz tego komitet podjął także inne ważne tematy, które sprawiają problemy we współczesnym sporcie.

W Limie odbyła się sesja Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, podczas której Paryż i Los Angeles zostali oficjalnymi organizatorami Letnich Igrzysk Olimpijskich. Stolica Francji zorganizuje olimpiadę w 2024, a Los Angeles w 2028 roku.

Po raz drugi w historii na jednym posiedzeniu komitetu wybrano organizatorów dwóch kolejnych olimpiad. Po wycofaniu się Budapesztu z organizacji Igrzysk Olimpijskich, Paryż i Los Angeles były jedynymi miastami, które zgłosiły chęć zorganizowania olimpiady w 2024. MKOL nie chcąc stracić żadnego z miast, które zgłosiło swoją gotowość do organizacji igrzysk, ustaliło ich gospodarzami w 2024 i 2028 roku.

To jeden temat podjęty przez MKOL, ale przedyskutowano także temat dopingu w sporcie. Szef komitetu Thomas Bach podjął dyskusję jak przeciwdziałać temu zjawisku. Rozmawiano o sytuacji Rosji, która przez aferę dopingową już w Rio De Janeiro została wykluczona z kilku dyscyplin m.in rosyjscy lekkoatleci nie mogli startować w zawodach. Ich występ na zimowych igrzyskach w Pjongczangu nadal stoi pod znakiem zapytania. Kolejnym tematem omawianym podczas sesji to kwestia bezpieczeństwa podczas zimowych olimpiady w Korei Południowej. W związku z sytuacją polityczną muszą być podjęte dodatkowe działania zabezpieczające bezpieczeństwo.

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.