Łódź

The Independent w swojej rubryce „48 hours in” nazwał Łódź najlepszym europejskim miastem, o którym nie słyszałeś. Doceniono jego szybką metamorfozę oraz niskie ceny.

W rozmowach z obcokrajowcami można zauważyć, że Polska im się podoba i jest dla nich atrakcyjnym miejscem wycieczkowym. Ostatnio na brytyjskiej stronie www.independent.co.uk ukazał się artykuł na temat Łodzi. W swoim cyklu „48 hours in” przedstawili polską Łódź, którą nazwali najlepszym europejskim miastem, o którym prawdopodobnie nie miałeś pojęcia.

Dziennikarka zwróciła uwagę no to, że miasto w ciągu ostatniej dekady przeszło ogromną metamorfozę. – Na opuszczonych budynkach pojawiają się murale. Dawne fabryki włókiennicze zamieniają się w kompleksy z hotelami, butikami, restauracjami i barami na świeżym powietrzu. To świetnie, bo miasto przyciąga więcej ludzi podróżujących w interesach niż dla przyjemności, dzięki czemu ceny lotów i hoteli są niższe w weekendyczytamy w artykule.

W dalszej części artykułu mamy przewodnik po Łodzi, autorka poleca m.in łódzką aleję gwiazd i legendarną szkołę filmową. Zachęca także do odwiedzenia charakterystycznych miejsc dla tego miasta, czyli ulicy Piotrkowskiej i pomnika Twórców Łodzi Przemysłowej. Za duży plus uznano możliwość wejścia do dwóch muzeów za 16 złotych, mowa tutaj o MS1 oraz o MS2.

Pozytywne wrażenie zrobiła także łódzka gastronomia i niskie ceny w lokalach. Autorka opisuje takie miejsca jak: Koperek Bistro, Lokal Restaurant, Klub Spadkobierców i MITMI Restobar. Autorka tekstu poleca również przestrzeń Off Piotrkowska.

Pozytywna opinia Elli Buchan zachęca do odwiedzin. Skusicie się?

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.