Rejsy ekskluzywnymi jachtami stały się ciekawą formą spędzania wolnego czasu. To doskonała propozycja dla tych, którzy dysponują sporym budżetem i chcą cieszyć się niezapomnianymi wrażeniami. Świetna rozrywka, optymalne odprężenie, ale też obcowanie z naturą i nieziemskie widoki – na takie atrakcje mogą liczyć ci, którzy zdecydują się na podróżowanie jachtem.

Wyposażenie jachtu i komfort podróżowania

Nie ma wątpliwości, że nowoczesny jacht jest dzisiaj dobrem luksusowym i symbolem bogactwa. Przecież nie każdy na taki środek transportu może sobie pozwolić. Dobrą opcją jest wynajem okazałego jachtu, na którym można przeżyć jednodniową wycieczkę albo kilkutygodniowe wakacje życia.

Na co warto zwracać uwagę, wybierając taką formę podróżowania? Przede wszystkim na komfort i bezpieczeństwo, bo to ich zapewnienie pozwoli na doznanie niezwykłych przeżyć i zachowanie pięknych wspomnień.

Najdroższy jacht na świecie jest wart około 5 miliardów dolarów. W jego wnętrzu zobaczyć można okazałe rzeźby z kości dinozaura czy akwarium ze złota o wadze 68 kilogramów. Nie wszyscy wymagają takich luksusów, a pełen komfort przebywania poza lądem możliwy jest przy zapewnieniu nieco mniejszych, ale nadal ciekawych atrakcji.

Doskonałym przykładem dobra luksusowego, który przemierza szerokie wody w różnych zakątkach świata, jest La Polonia yacht. To jacht powstały w Stanach Zjednoczonych w 1999 roku, ale w 2014 roku przeprowadzono w nim generalny remont. Całe wnętrze zaprojektował jego właściciel, by on sam i jego nawet najbardziej wymagający goście mogli uczestniczyć w rejsach w pełnym komforcie.

Na La Polonia yacht znajduje się 5 kabin, w tym 2 kabiny VIP i salon reprezentacyjny, idealny do organizacji uroczystych kolacji, biznesowych spotkań czy szalonych zabaw. Jacht wyposażony jest też w kuchnię, barek, strefę telewizyjną i jacuzzi. Pokład wyłożono zaś najwyższej jakości drewnem tekowym o doskonałej trwałości, co stwarza idealne warunki do relaksu poza wewnętrznymi kabinami.

We wnętrzach La Polonia yacht nocować może do 10 osób, a załoga jachtu składa się z dodatkowych 7 osób. To profesjonaliści z odpowiednimi uprawnieniami, wiedzą i doświadczeniem, którzy odpowiadają za najlepsze warunki podczas żeglowania. Załoga jachtu przygotowuje i serwuje posiłki czy wyszukane drinki, dba też o wszelkie kwestie organizacyjne i techniczne w czasie rejsu. Dzięki niej wszyscy goście mają zapewnione pełne bezpieczeństwo na pokładzie i gwarancję spełniania najbardziej wyszukanych zachcianek.

Warto też zwrócić uwagę na cechy techniczne jachtu La Polonia. Jego całkowita długość to 46,82 metry. Maksymalna prędkość, jaką osiąga ten jacht motorowy to nawet 20,0 kn. Jego optymalny zasięg to 3 000,0 nm przy 12,0 kn z mocą, która pochodzi z dwóch silników wysokoprężnych MTU 12V396TE94 o mocy 2250,0 KM.

Nie ma wątpliwości, że dzięki takim parametrom żeglowanie jest przyjemne, odprężające i pozwala przeżyć niecodzienną przygodę. To nowoczesna atrakcja i wyznacznik stylu życia dla tych, którzy oczekują od życia najbardziej intensywnych doznań. Bo chociaż samo żeglowanie jest jednym z najstarszych form transportu, to luksusowe warunki, jakie panują dzisiaj na tych najlepszych jachtach, dają szansę na korzystanie z rejsów w zupełnie innym celu niż tylko przemieszczanie się poza lądem.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.