trener Legii Warszawa
foto. Piotr Krucza

Pierwszy trener Legii Warszawa został dzisiaj odwołany ze swojej funkcji. Zarząd klubu podjął także decyzję o zakończeniu współpracy z dyrektorem sportowym Michałem Żewłakowem i asystentem trenera Tomaszem Łuczywkiem, a także trenerem od przygotowania fizycznego Sebastianem Krzepotą. Znamy już nazwisko nowego trenera. Sprawdź szczegóły.

Legia Warszawa w poprzednim sezonie zakwalifikowała się do fazy grupowej Ligi Mistrzów oraz wywalczyła tytuł mistrza Polski. W tym sezonie jednak nie dotarła do grupowej fazy rozgrywek Ligii Mistrzów i zajmuje 5 miejsce w tabeli ekstraklasy. Zarząd uznał, że to dobry moment na zmiany i postanowił pożegnać się z pierwszym trenerem Jackiem Magierą, dyrektorem sportowym Michałem Żewłakowem, asystentem trenera Tomaszem Łuczywkiem, a także trenerem od przygotowania fizycznego Sebastianem Krzepotą. Dzisiaj w Klubie konieczne są głębsze zmiany w obszarze sportowym, które mają nam pomóc osiągnąć cel na ten rok, jakim jest obrona Mistrzostwa Polski, ale przede wszystkim zbudować w Klubie długofalową jakość, która będzie fundamentem trwałego rozwoju i sukcesów sportowych na miarę naszych ambicji i oczekiwań. Dlatego musieliśmy podjąć trudne, ale przemyślane decyzje” – powiedział Dariusz Mioduski, Prezes Zarządu Legii Warszawa. Ponadto w komunikacie podziękował Jackowi Magierze za współpracę i zaangażowanie.

Dzisiaj po południu poznaliśmy nazwisko nowego trenera Legii. został nim Romeo Jozak. Przez wiele lat był dyrektorem sportowym Dinama Zagrzeb, uznawany jest za jedną z bardziej charyzmatycznych osobowości w chorwackiej piłce nożnej. Trener ma bardzo duże doświadczenie w pracy z młodzieżą – stworzył Akademię Dinama, gdzie szkolił młodych piłkarzy. Umowa z nowym trenerem została podpisana do końca sezonu z opcją przedłużenia na kolejne dwa lata. Pierwszym sprawdzianem nowego trenera będzie mecz z Cracovią.

3 KOMENTARZE

  1. i tak zrobił wiele, głupia decyzja, moża było dać mu jeszcze czas! z takimi zawodnikami wiadomo, że nie osiągnie za wiele, za szybko go zwolnili!!!!!!!!! Okropna decyzja, nieprzemyślana, tym bardziej że zatrudnił gościa bez doświadczenia, za rok powtórka z rozrywki 😉 zobaczycie

  2. wyciągnął z kryzysu, zapisał się w historii z LM i Realem i 3 miejscem w grupie, zawodnicy słabi to co miał zrobić? z pustego i Salomon nie naleje…

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.