Współczesny tryb życia nacechowany jest pośpiechem, stresem, długotrwałym napięciem. Często łączy się z nieodpowiednią dietą, skutkując niedoborami ważnych składników odżywczych i minerałów – takich jak magnez, który ma ogromne znaczenie między innymi dla sprawnego działania układu nerwowego. Przy licznych sytuacjach stresowych, znacznym wysiłku umysłowym czy fizycznym dbałość o odpowiedni poziom magnezu jest szczególnie istotna. Pomocna będzie tu MAGNESIA – naturalna woda mineralna, o wysokiej zawartości łatwo wchłanialnego magnezu.

 
Magnez – niezastąpiony w redukcji stresu

 

Liczne obowiązki, ciągły wyścig z czasem, nerwowość, kłopoty ze snem i regeneracją organizmu – to niemal nieodłączne elementy codzienności dla wielu z nas. Przy długotrwałym stresie, należy w szczególności zadbać o dostarczenie organizmowi odpowiedniej dawki magnezu – pierwiastka, który można nazwać naturalnym środkiem uspokajającym. – Stres powoduje mobilizację i gotowość do działania całego organizmu ­– mówi dr inż. Agnieszka Leciejewska, specjalista dietetyk. – Wtedy zwiększa się ciśnienie tętnicze krwi, układ nerwowy i mózg są przygotowane do wysiłku. A do tego potrzebna jest odpowiednia porcja energii, a przede wszystkim – magnezu. Umożliwia on bowiem sprawne przekazywanie informacji pomiędzy komórkami nerwowymi, zaopatruje je w energię i działa na mózg niczym kojąca melisa – uspokaja, relaksuje i odpręża. Co ważne, prawidłowy poziom magnezu hamuje uwalnianie tzw. „hormonów stresu”, czyli adrenaliny i noradrenaliny, a z drugiej strony – ma znaczenie dla syntezy serotoniny – tzw. „hormonu szczęścia”.

 

Należy również pamiętać, iż długotrwały stres wtórnie powoduje lub zwiększa niedobór magnezu. – Przy silnym i długotrwałym stresie, magnezu zaczyna brakować – podkreśla dr inż. Agnieszka Leciejewska. –  A to powoduje zaburzenia snu, rozdrażnienie, lęk, problemy z koncentracją, bóle i zawroty głowy, a także depresję i pogorszenie nastroju. Przez to brakuje nam energii, ciągle jesteśmy znużeni, zmęczeni, trudniej nam się skupić, mamy gorszą pamięć. Dlatego właściwie każdy, kto jest narażony na ciągły stres i napięcie, zwłaszcza uczniowie, studenci oraz osoby pracujące umysłowo, powinien szczególnie zadbać o właściwy poziom magnezu. Dobrym sposobem jest picie wody z magnezem – najlepiej codziennie, zwłaszcza w momentach najsilniejszego napięcia.

 

Magnesia – naturalne rozwiązanie dla zestresowanych

 

Bardzo wysoka zawartość naturalnego i łatwo wchłanialnego magnezu to wyróżnik wody mineralnej MAGNESIA. W jednym litrze MAGNESII znajduje się aż 170 mg magnezu, co oznacza, że jedna butelka pokrywa do 60% dziennego zapotrzebowania na ten pierwiastek. Jednocześnie jest wodą średniozmineralizowaną, o niskiej zawartości sodu (6,17 mg/l), dzięki czemu nie obciąża organizmu nadmiarem innych minerałów, w szczególności sodu.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.