Współczesny tryb życia nacechowany jest pośpiechem, stresem, długotrwałym napięciem. Często łączy się z nieodpowiednią dietą, skutkując niedoborami ważnych składników odżywczych i minerałów – takich jak magnez, który ma ogromne znaczenie między innymi dla sprawnego działania układu nerwowego. Przy licznych sytuacjach stresowych, znacznym wysiłku umysłowym czy fizycznym dbałość o odpowiedni poziom magnezu jest szczególnie istotna. Pomocna będzie tu MAGNESIA – naturalna woda mineralna, o wysokiej zawartości łatwo wchłanialnego magnezu.

 
Magnez – niezastąpiony w redukcji stresu

 

Liczne obowiązki, ciągły wyścig z czasem, nerwowość, kłopoty ze snem i regeneracją organizmu – to niemal nieodłączne elementy codzienności dla wielu z nas. Przy długotrwałym stresie, należy w szczególności zadbać o dostarczenie organizmowi odpowiedniej dawki magnezu – pierwiastka, który można nazwać naturalnym środkiem uspokajającym. – Stres powoduje mobilizację i gotowość do działania całego organizmu ­– mówi dr inż. Agnieszka Leciejewska, specjalista dietetyk. – Wtedy zwiększa się ciśnienie tętnicze krwi, układ nerwowy i mózg są przygotowane do wysiłku. A do tego potrzebna jest odpowiednia porcja energii, a przede wszystkim – magnezu. Umożliwia on bowiem sprawne przekazywanie informacji pomiędzy komórkami nerwowymi, zaopatruje je w energię i działa na mózg niczym kojąca melisa – uspokaja, relaksuje i odpręża. Co ważne, prawidłowy poziom magnezu hamuje uwalnianie tzw. „hormonów stresu”, czyli adrenaliny i noradrenaliny, a z drugiej strony – ma znaczenie dla syntezy serotoniny – tzw. „hormonu szczęścia”.

 

Należy również pamiętać, iż długotrwały stres wtórnie powoduje lub zwiększa niedobór magnezu. – Przy silnym i długotrwałym stresie, magnezu zaczyna brakować – podkreśla dr inż. Agnieszka Leciejewska. –  A to powoduje zaburzenia snu, rozdrażnienie, lęk, problemy z koncentracją, bóle i zawroty głowy, a także depresję i pogorszenie nastroju. Przez to brakuje nam energii, ciągle jesteśmy znużeni, zmęczeni, trudniej nam się skupić, mamy gorszą pamięć. Dlatego właściwie każdy, kto jest narażony na ciągły stres i napięcie, zwłaszcza uczniowie, studenci oraz osoby pracujące umysłowo, powinien szczególnie zadbać o właściwy poziom magnezu. Dobrym sposobem jest picie wody z magnezem – najlepiej codziennie, zwłaszcza w momentach najsilniejszego napięcia.

 

Magnesia – naturalne rozwiązanie dla zestresowanych

 

Bardzo wysoka zawartość naturalnego i łatwo wchłanialnego magnezu to wyróżnik wody mineralnej MAGNESIA. W jednym litrze MAGNESII znajduje się aż 170 mg magnezu, co oznacza, że jedna butelka pokrywa do 60% dziennego zapotrzebowania na ten pierwiastek. Jednocześnie jest wodą średniozmineralizowaną, o niskiej zawartości sodu (6,17 mg/l), dzięki czemu nie obciąża organizmu nadmiarem innych minerałów, w szczególności sodu.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.