escape room

Miałeś okazję bawić się w escape roomie? Myślisz, że dobrze Ci idzie? Pierwszych mistrzów Polski w tej rozrywce już mamy – spróbuj ich pokonać. 

Escape room to zabawa, która trafiła do nas w 2014 roku. Polacy bardzo zainteresowali się taką formą spędzania czasu. Zabawa polega na tym, że trzeba odnaleźć wyjście z pokoju, w którym jesteś zamknięty. W pomieszczeniach znajduje się wiele przedmiotów, które czasem pomagają się z nich wydostać, a czasem są tam umieszczone tylko po to, aby zmylić zawodników. Dodatkowym utrudnieniem jest ograniczenie czasowe do 45 lub 60 minut. Tematyczny wybór pokoi jest na prawdę duży. Pojawiają się pokoje, które swoją stylistyką przypominają sceny z filmów grozy. Ale też takie spokojniejsze, gdzie element strachu w ogóle nie występuje.

Można zauważyć dynamiczny rozwój escape roomów w Polsce. Znajdują się wielu miastach w Polsce: Warszawie, Krakowie, Rzeszowie, Wrocławiu. Niektórzy wręcz nazywają Polskę europejską stolicą pokojów zagadek. Taką formę zabawy coraz częściej wybiera się z okazji wieczorów kawalerskich lub panieńskich, imprezy integracyjne nieraz rozpoczynają się właśnie od takiej umysłowej zabawy.

To, że escape roomy są coraz bardziej popularne możemy zauważyć rozmawiając z naszymi znajomymi, patrząc na liczbę pokoi wokół nas. Ale to co pokazuje, jak bardzo ta rozrywka jest popularna w Polsce jest fakt, że zostały zorganizowane pierwsze Mistrzostwa Polski w Escape Room.  Naszym celem jest popularyzacja tej formy spędzania czasu i właśnie mistrzostwa były jej promocją. Jak się z resztą okazało świetną. Do pierwszego etapu zapisało się blisko 2500 chętnychmówi Bartek Idzikowski jeden z organizatorów.

Mistrzostwa Poland Escape były podzielone na trzy etapy. Pierwszy odbywał się w Internecie, drugi rozgrywany był w 5 miastach Polski (Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Gliwicach, Gdańsku), a finał odbył się we Wrocławiu. A jakie były zasady? I etap był internetowy i polegał na przejściu internetowej gry typu NotPron (nadal można w nią zagrać na polandescape.lockme.pl). Z tego etapu do drugiego przechodziło 60 drużyn, które rywalizowały już w fizycznych pokojach w wybranych przez siebie miastach. Po 2 najszybsze drużyny z II etapu przechodziły do finału gdzie mieli do przejścia 3 specjalnie przygotowane na tę okazję pokoje – tłumaczy Bartek Idzikowski. A w finale, który rozgrywany był we Wrocławiu, udział wzięło 10 drużyn. Aby wyłonić zwycięzcę, zorganizowano dwa etapy zawodów. W pierwszym drużyny miały do przejścia dwa 20 – minutowe scenariusze. Do ostatecznej potyczki stanęły 3 drużyny z najlepszym czasem. I zmierzyły się z pokojem Obłęd z firmy Exit19.

Finał wygrała drużyna o nazwie „\(^.^)/” z Wrocławia. Nagrodą był tytuł Mistrza Polski i specjalny puchar. Poza tym drużyny z pierwszych 3 miejsc otrzymały vouchery do wykorzystania na lockme.pl oraz gry planszowe.

Organizatorzy, przyznali, że planują kolejne edycje Mistrzostw Polski. Ale na razie nie zdradzą nic więcej. Pozostaje czekać na jakieś informacje i szykować się na dobrą zabawę.

A czy dla Was escape room jest ciekawą formą spędzenia czasu?

 

3 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.