wirus loapi

Uwaga! Pojawił się nowy wirus, który atakuje przede wszystkim telefony z oprogramowaniem Android. Loapi może doprowadzić do fizycznego uszkodzenia. Sprawdź, jak się przed nim bronić. 

Pojawił się nowy wirus – Loapi atakuje przede wszystkich urządzenia oparte na oprogramowaniu Android. Ma architekturę modularną, czyli taką, która pozwala dostosować działanie złośliwego oprogramowania na telefonie użytkownika tak, aby spełniało konkretny cel hakerów.

Co się dzieje z telefonem, gdy zaatakuje go ten wirus? 

Loapi to wirus, który bez wiedzy użytkownika telefonu, na którym działa, wykonuje kod napisany w języku Javascript. Podczas prowadzonego eksperymentu w ciągu doby skrypt dokonał próby otwarcia 28 tys. stron internetowych, co doprowadziło do dużego przeciążenia telefonu.

Wirus może służyć do bombardowania właściciela telefonu wyświetlanymi ustawicznie, niechcianymi reklamami, do pozyskiwania w tle kryptowalut z wykorzystaniem zasobów urządzenia. Używa go także użycia w celu przeprowadzania zdalnie sterowanego ataku typu DDoS. O sprawie poinformował serwis The Register.

Próbka oprogramowania, którą testowali badacze bezpieczeństwa komputerowego, podczas eksperymentu tak intensywnie wykorzystywała zasoby urządzenia, na którym działała, że bateria telefonu uległa wybrzuszeniu, a obudowa telefonu – deformacji.

Kto jest najbardziej narażony?

Wirus infekuje telefony, których użytkownicy wchodzą na niektóre strony przeznaczone dla dorosłych, a także instalują oprogramowanie z niezweryfikowanych źródeł, często podające się za aplikacje antywirusowe.

(Źródło: PAP)

 

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.