MET Gala 2018

Co roku, w pierwszy majowy poniedziałek, wszystkie oczy branży artystycznej zwracają ku Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Od 1946 roku organizowane jest tam jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych i towarzyskich.

Met Gala jest przede wszystkim potwierdzeniem wysokiego statusu społecznego, ponieważ każdy z gości musi wpłacić odpowiednią sumę pieniędzy i dodatkowo, wymagana jest  osobista akceptacja Anne Wintour. Jest to również inauguracja kolejnej, spektakularnej wystawy z modą w roli głównej.

W tym roku ekspozycja nosi tytuł: „Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination”, o czym mogliśmy już się dowiedzieć na konferencji zorganizowanej w Rzymie w lutym. Cała wystawa nawiązuje do związków mody i religii, a dokładnie praktyk religijnych i obrzędów katolickich. W związku z motywem przewodnik, spekulowano, że może to być najbardziej kontrowersyjny temat w historii całego wydarzenia.

Co do samej wystawy, będzie zawierała 150 eksponatów. W tym 40 liturgicznych wcześniej niepokazywanych ubrań i akcesoriów wypożyczonych prosto z Watykanu. Będzie tam można, oglądać również projekty takich marek jak: Chanel, Johna Galliano, Christobala Balenciagiczy oraz  Versace. W tym roku, głównym sponsorem gali jest projektantka Donatella Versace, która usiądzie w loży honorowej.

Wszystkie oczy skupione są również na gwiazdy pojawiające się na czerwonym dywanie w niespotykanych i unikatowych kreacjach. Od projektantów oczekuje się, aby to właśnie ich projekty nawiązywały do tematu przewodniego. Nic dziwnego, że suknie zaprezentowane w ten dzień na czerwonym dywanie, są często ich najbardziej pamiętnymi stylizacjami. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć wszystkie stylizacje i jestem ciekawa kto w tym roku najbardziej nas zaskoczy.

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.