MET Gala 2018

Co roku, w pierwszy majowy poniedziałek, wszystkie oczy branży artystycznej zwracają ku Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Od 1946 roku organizowane jest tam jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych i towarzyskich.

Met Gala jest przede wszystkim potwierdzeniem wysokiego statusu społecznego, ponieważ każdy z gości musi wpłacić odpowiednią sumę pieniędzy i dodatkowo, wymagana jest  osobista akceptacja Anne Wintour. Jest to również inauguracja kolejnej, spektakularnej wystawy z modą w roli głównej.

W tym roku ekspozycja nosi tytuł: „Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination”, o czym mogliśmy już się dowiedzieć na konferencji zorganizowanej w Rzymie w lutym. Cała wystawa nawiązuje do związków mody i religii, a dokładnie praktyk religijnych i obrzędów katolickich. W związku z motywem przewodnik, spekulowano, że może to być najbardziej kontrowersyjny temat w historii całego wydarzenia.

Co do samej wystawy, będzie zawierała 150 eksponatów. W tym 40 liturgicznych wcześniej niepokazywanych ubrań i akcesoriów wypożyczonych prosto z Watykanu. Będzie tam można, oglądać również projekty takich marek jak: Chanel, Johna Galliano, Christobala Balenciagiczy oraz  Versace. W tym roku, głównym sponsorem gali jest projektantka Donatella Versace, która usiądzie w loży honorowej.

Wszystkie oczy skupione są również na gwiazdy pojawiające się na czerwonym dywanie w niespotykanych i unikatowych kreacjach. Od projektantów oczekuje się, aby to właśnie ich projekty nawiązywały do tematu przewodniego. Nic dziwnego, że suknie zaprezentowane w ten dzień na czerwonym dywanie, są często ich najbardziej pamiętnymi stylizacjami. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć wszystkie stylizacje i jestem ciekawa kto w tym roku najbardziej nas zaskoczy.

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.