Urządzenie mieszkania to poważne przedsięwzięcie. Trzeba wziąć pod uwagę nie tylko nasz gust i możliwości finansowe, ale także zadbać o to, by nowa aranżacja pasowała do rozkładu całego mieszkania. Każde wnętrze można urządzić w rozmaitym stylu. Jednym z nich jest styl glamour, który staje się coraz popularniejszy. Jakie są zatem najnowsze trendy w tym stylu?

Czym jest styl glamour?

Styl glamour to przede wszystkim  bogato urządzone wnętrza, przeciwieństwo skandynawskiego minimalizmu. Jednym z jego wyróżników są barwy w odcieniach różu i fioletu. Doskonale komponują się one z beżami czy przygaszoną zielenią. Nieodłącznym elementem stylu glamour jest także blask. Występuje on w postaci kryształowych żyrandoli, czy też błyszczących tkanin. Glamour to również połączenie klasyki z nowoczesnością, co najlepiej widać w przypadku mebli.

Najnowsze trendy

 Wśród najnowszych trendów wnętrzarskich  stylu glamour należy wyróżnić nacisk na luksus. Przejawia się on w błyszczących, kryształowych żyrandolach, eleganckich naczyniach ze srebra i porcelany, jak również w rozmaitych akcesoriach zdobionych drogimi kamieniami. Pamiętać  należy, że w glamour niekoniecznie chodzi o to, by było przesadnie drogo – wnętrze ma bowiem głównie bogato wyglądać i robić wrażenie na gościach. Niektóre z przedmiotów mogą nie być najdroższe, ale ważne by były one efektowne. Można powiedzieć, że glamour nawiązuje swoim bogactwem do stylu barokowego.

Gdzie można znaleźć inspiracje?

 Wiele ciekawych trendów można znaleźć bez wychodzenia z domu, w Internecie. Istnieje wiele stron, które są poświęcone urządzaniu wnętrz. Cenną inspiracją mogą być także tradycyjne katalogi. Jeżeli mamy problem z podjęciem decyzji o zakupie, najlepiej udać się do sklepu stacjonarnego i porozmawiać ze sprzedawcą. W przypadku nietypowych preferencji, możemy skontaktować się z architektem wnętrz, który chętnie posłuży swoją radą.

Każdemu z nas podobają się różne style, a coraz więcej zwolenników znajduje styl glamour. Wynika to z faktu, że coraz częściej chcemy mieszkać elegancko i estetycznie, z lekką nutką przepychu, który będzie odzwierciedlał nasz poziom życia.

3 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.