5.6 C
Warszawa
poniedziałek, 4 marca 2024
Strona główna Motoryzacja Mitsubishi wznawia produkcję aut terenowych w Rosji

Mitsubishi wznawia produkcję aut terenowych w Rosji

117
3
mitsubishi pajero sprot
foto. autocentrum.pl

Rosyjski rynek produkcyjnych po trudnych dwóch latach wychodzi z kryzysu. Mitsubishi wznawia produkcję terenowych aut na tym terenie.

Japoński Mitsubishi Motors Corp. wznawia produkcję aut terenowych Pajero Sport w Rosji.Model dostępny jest jako 5-drzwiowy SUV. Do napędu używa się silników R4 i V6. Moc przenoszona jest poprzez 4-biegową automatyczną bądź 5-biegową manualną skrzynię biegów na oś tylną z możliwością manualnego dołączenia napędu na oś przednią (bez międzyosiowego mechanizmu różnicowego) i włączenia reduktora. Jeżeli chodzi o zużycie paliwa to nie jest to mocną stroną tego auta. W trasie pojawiają się wyniki w okolicach 10 l/100 km, a w mieście nawet 11-12 l/100 km. Produkcja na nowo ruszy w listopadzie, po blisko dwuletniej przerwie spowodowanej zawirowaniami na rosyjskim rynku motoryzacyjnym.Japoński koncern chce produkować 7 tys. aut tego modelu rocznie w zakładzie w Kałudze, położonej 180 km na południowy zachód od Moskwy. Jednocześnie z jej linii produkcyjnych będą nadal zjeżdżały wytwarzane tam obecnie SUV-y Outlander.Jak zapowiedzieli przedstawiciele koncernu, w fabryce powstanie dodatkowych 440 miejsc pracy w celu „wsparcia wzrostu produkcji”.Mitsubishi Motors wstrzymał produkcję aut modelu Pajero w Rosji w 2015 r., gdy rosyjska gospodarka zaczęła przeżywać kłopoty z powodu załamania się cen ropy i spadku wartości rubla.

Z danych japońskiego koncernu wynika, że w okresie od maja do lipca 2017 r. sprzedaż firmy wzrosła o 19 proc. w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku. „Decyzja ta odzwierciedla przekonanie firmy, że rosyjski rynek motoryzacyjny powraca do dobrej formy” – czytamy w komunikacie Mitsubishi.

Zakład w Kałudze powstał w 2009 r., maksymalnie z jego taśm produkcyjnych może zjeżdżać 125 tys. pojazdów rocznie.

(Źródło: PAP)

3 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.