przyjęcie komunijne

Maj się zbliża a wraz z nim okres komunijny. Jeśli wasze dziecko przystępuje w tym roku do pierwszej Komunii Świętej pewnie musieliście podjąć ważną decyzję o miejscu organizacji przyjęcia dla rodziny. Część osób decyduje się na organizację imprezy w domu, podpowiadamy na co zwrócić uwagę, przygotowując stół na tę uroczystość. 

Pierwsza komunia to ważne przeżycie dla dziecka, ale także dla rodziców. Muszą zająć się organizacją przyjęcia komunijnego, które jest związane także z tą uroczystością. A jest to trudne zadanie, które wymaga przemyślenia kilku kluczowych kwestii, pod uwagę trzeba wziąć przede wszystkim to, gdzie chcemy zorganizować przyjęcie, czy wynajmujemy salę w lokalu, czy podejmujemy się organizacji we własnym domu lub ogrodzie. Jeśli wybieracie tę drugą opcję niezależnie od lokalizacji ważnym aspektem jest umiejscowienie gości przy stole warto pamiętać o tym, aby nasze dziecko zajmowało centralną pozycję przy stole. Istotną kwestią jest także dekoracja stołu, która powinna być elegancka i wyjątkowa, jak przystało na tę uroczystość. Mamy dla Was kilka rad czym się kierować dekorując stół.

Po pierwsze: kolorystyka

Zgodnie z tradycją tkaniny, zastawa obiadowa oraz dodatki znajdujące się na stole podczas przyjęcia komunijnego powinny być utrzymane w kolorze białym. Dzięki temu aranżacja pasuje do odświętnego i eleganckiego charakteru uroczystości pierwszej komunii świętej. Wybór dekoracji o tej barwie może być jednak monotonny aranżacyjnie. Aby tego uniknąć, zdecyduj się na różne rodzaje tkanin(np. len, koronki) lub faktur (delikatne zdobienia na zastawie stołowej). Możesz też włączyć do aranżacji stołu jeden dodatkowy akcent kolorystyczny. Najlepsze na tę okazję będą odcienie błękitu, beżu i szarości.

Po drugie: dodatki

Jeśli kolorystyka komunijnego stołu jest neutralna, warto zwrócić szczególną uwagę na wybór dodatków. Na stole nie powinno zabraknąć podkładek pod talerze lub bieżnika, serwetek wraz ze stylowymi obrączkami na serwetki oraz eleganckich naczyń na przekąski i ciasta.

Podczas wybierania dodatków na stół pamiętaj o zasadzie „im mniej, tym lepiej” – zarówno pod względem liczby wybieranych akcesoriów, jak i kolorystyki czy materiału. Najlepiej sprawdzą się elementy szklane lub w złocie, srebrze czy miedzi.

Po trzecie: kwiaty

Na uroczyście udekorowanym stole nie może zabraknąć kwiatów. Bukiety (jeden duży na środku lub dwa mniejsze po bokach stołu) zwrócą uwagę gości oraz rozweselą minimalistyczną stylizację. Najlepiej sprawdzą się kolorowe, wiosenne kwiaty np. w żółtym, niebieskim czy różowym kolorze. Możesz wybrać np. piwonie, chabry, tulipany lub frezje.

Po czwarte: zastawa stołowa

Dekoracja stołu nie byłaby kompletna, gdyby nie pełna i odpowiednio dobrana zastawa stołowa. Wybór talerzy, sztućców i szkła na przyjęcie nie należy zostawiać na ostatnią chwilę. Lepiej zaplanuj wcześniej, ile kompletów i jakiego rodzaju naczyń będziesz potrzebować. Nic nie wygląda gorzej niż niedobrane lub niepasujące do siebie elementy zastawy obiadowej. Przed przyjęciem warto też dokładnie zaplanować ułożenie potraw na stole i przygotowanie miejsca na położenie wazy na zupę czy mis z dodatkami do obiadu.

W trakcie dekorowania komunijnego stołu kieruj się powyższymi zasadami, a zyskasz pewność, że przyjęcie przebiegnie zgodnie z planem. Więcej inspiracji, jak udekorować stół na ważne uroczystości, znajdziesz na stronie www.dekoria.pl.

A jeżeli jeszcze nie zdecydowaliście się na prezent komunijny. Polecamy zajrzeć na naszą listę. 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.