American Music Awards
foto. youtube.com

Amercican Music Awards odbyło się w niedziele. Gala została zorganizowana w Los Angeles. Poznajcie zwycięzców.

American Music Awards to jedna z najważniejszych imprez muzycznych na świecie. Statuetki mają dla artystów szczególną wartość. Wydarzenie jest transmitowane do ponad 160 krajów. Nominacje do AMA bazują na interakcjach z fanami, liczbie sprzedanych albumów, emisjach radiowych, koncertach. Tegoroczna gala odbyła się 19 listopada.

Tytuł artysty roku zdobył Bruno Mars. Jest jednym z headlinerów na Open’er Festival. Jego głównym konkurentem był Ed Sheeran. Lady Gaga po raz kolejny zrobiła show. Została uznana za ulubioną artystkę pop, ale osobiście nie pojawiła się na gali. Jej koncert w Waszyngtonie zbiegł się z terminem gali. Jednak organizatorzy zadbali o to, żeby artystka także miała swoją ściankę i czerwony dywan. Wysłali do niej jej prywatną ściankę z logiem AMA. Najlepszą kolaboracją roku został duet Luisa Fonsiego i Justina Biebera. Jakbyście nie pamiętali ich piosenka to Despacito. Możliwie, że to piosenka, która zdążyła znudzić się już wszystkim. Ulubionym artystą w kategorii rap/hip hop został Drake.

Na scenie wystąpili m.in. Kelly Clarkson w duecie z Pink („Everybody Hurts” grupy R.E.M.), Demi Lovato („Sorry, Not Sorry”), Niall Horan („Slow Hands”), powracająca po przeszczepie nerki Selena Gomez („Wolves”) oraz nagrodzona za całokształt kariery – Diana Ross. Największe emocje wzbudziła Selena Gomez, która wystąpiła w nowym kolorze włosów. Zmiana jest mocno zauważalna, ponieważ wokalista zmieniła kolor z bardzo ciemnego na blond. Oprócz tego po występie została bardzo skrytykowana. Zarzuca się jej śpiewanie z playbacku. A na tak prestiżowej gali jak American Music Awards to po prostu nie na miejscu.

 

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.