promocja w Spotify

Trudno nie zauważyć, że rap i hip hop przeżywają swój renesans. Widać to szczególnie po tegorocznym sezonie festiwalowym. Jan-rapowanie był chyba obecny na wszystkich festiwalach, od Open’era po Off Festival – a Kraków Live Festival gościł znany zespół PRO3LEM.

Jak młodzi twórcy osiągają niesamowite wyniki popularności przy skromnych środkach? Na pewno promocja w Spotify, Tidal i w innych portalach streamingowych się do tego przyczyniła. Coraz więcej osób nie wyobraża sobie życia bez platform streamingujących muzykę, więc jest to w tej chwili bardzo popularna metoda dystrybucji muzyki.

Na jakich artystów warto zwrócić uwagę? Przeczytajcie nasz artykuł

Jan-rapowanie

Urodzony w 1998 roku zdolny raper Jan-rapowanie ma już ponad milion subskrybentów na YouTube, a w tym roku zjeździł Polskę wzdłuż i w szerz grając wiele udanych koncertów. Krakowiak wyróżnia się naturalnością i luzem w swoich tekstach. Jego debiutancki album “Nocna Zmjana” z 2018 roku spotkał się z uznaniem krytyków. W marcu wyszedł album “Plansze”, który również polecamy.

Quebonafide

Kuba Grabowski, czyli Quebonafide, urodził się w 1991 roku w Ciechanowie. Swój pierwszy album – Ezoterykę – wydał w 2015 roku i od razu uzyskała status platynowej płyty.  Szczególnie polecamy płytę Egzotykę, która została nagrana jako pocztówka z podróży dookoła świata. Następne płyty i współpraca artystyczna z Taco Hemingwayem przyniosły mu jeszcze większy rozgłos i uznanie.

Taco Hemingway

Kto nie słyszał o Taco Hemingwayu ten chyba żyje w zamkniętym pokoju i przez ostatnie 5 lat nie wyszedł z niego. Płyta “Umowa o dzieło” prawie natychmiast rozeszła się wśród młode publiki, która zachwyciła się świeżymi tekstami w ironiczny i sarkastyczny sposób komentujących rzeczywistość. Chociaż niektórzy zarzucają Taco mało wytrzymały głos i krytykują go za infantylne teksty to trzeba przyznać, że był on jedną z pierwszych młodych gwiazd rapu i to nie bez powodu.

Dziarma

Polska scena rapowa to nie tylko młodzi chłopcy, ale są to też młode kobiety. Dziarma, czyli Agata Dziarmagowska, uczestniczyła w programie The Voice of Poland i mimo, że go nie wygrała, to była to trampolina do tworzenia rapu. Na początku kariery tworzyła słodkie piosenki, ale szybko odnalazła swój styl. Dziarma co prawda nie wydała jeszcze swojej płyty, ale wydane single i gościnne udziały w utworach Adiego Nowaka i Żabsona zwiastują prawdziwą bombę! Warto śledzić tą dziewczynę.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.