wakacje w chorwacji

Polacy coraz chętniej wyjeżdżają na zagraniczne wakacje. Nic dziwnego, bowiem z roku na rok przybywa osób, które stać na tego typu wojaże. Jednym z najpopularniejszych kierunków urlopowych jest już od kilku lat Chorwacja.

Kilka słów na temat Chorwacji

Chorwacja to przepiękny kraj położony na Półwyspie Bałkańskim. Ma ona dostęp do Morza Adriatyckiego, stąd też jest ona rajem dla miłośników sportów wodnych oraz wypoczynku na plaży. Jednak nie tylko położenie powoduje, iż kraj ten jest chętnie wybierany przez turystów. Otóż w Chorwacji można bez trudu odnaleźć wiele zabytków pochodzących z czasów imperium rzymskiego. Stąd też wakacje w Chorwacji cieszą się coraz większym powodzeniem.

Atrakcje turystyczne Chorwacji

Zagrzeb, Dubrownik czy Park Narodowy Krka to najciekawsze miejsca w Chorwacji. Każde z tych miast było świadkiem wielkiej historii, która miała miejsce w tym kraju. Zagrzeb, czyli stolica, to miasto pełne wspaniałych zabytków. Wśród nich z całą pewnością można wymienić Gornji Grad, a więc Górne Miasto. To centralna część Zagrzebia, która została założona jeszcze w średniowieczu. Godne odwiedzenia są również liczne kościoły a także Kaptol, historyczna osada, która powstała wokół katedry.

Dubrownik to z kolei malownicze miasto położone nad Morzem Adriatyckim w południowej Dalmacji. To jeden z głównych ośrodków turystycznych Chorwacji, a także port handlowy i pasażerski. Miasto to może pochwalić się wspaniałą starówką oraz licznymi zabytkami. To także znakomite miejsce dla miłośników restauracji, pubów i dyskotek. Co ważne, w Dubrowniku nie ma zbyt wielu plaż.

Park Narodowy Krka to niezwykłe miejsce dla wszystkich miłośników natury. Znajdują się w nim wodospady oraz kąpieliska, które stanowią nie lada atrakcję dla najmłodszych. Z kolei dla miłośników zwiedzania ciekawą atrakcję stanowi klasztor Franciszkanów z XV wieku.

O czym warto pamiętać?

Przed wyjazdem do Chorwacji dobrze jest się przygotować do wycieczki. Otóż warto jest mieć przy sobie przewodnik. Dzięki niemu można będzie zapoznać się szczegółowo z rozmaitymi propozycjami chorwackich miast. Nie musi to być przewodnik w formie książkowej. Dziś coraz popularniejsze stają się przewodniki internetowe. Aby taki znaleźć wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło „Chorwacja przewodnik”.

Chorwacja to jeden z najpiękniejszych krajów położonych na Bałkanach. Oferuje on liczne atrakcje nie tylko dla miłośników zwiedzania, ale również dla tych, którzy cenią sobie wypoczynek na sportowo. Istotne jest także to, że dzieci wyjeżdżające tam na wakacje również nie będą się nudzić.

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.