najczęściej wpisywane hasła w google

Wujek Google zawsze służy dobrą radą. Opublikowano coroczne zestawienie: Rok w wyszukiwarce. Pokazuje ono, co nas najbardziej interesowało i jak rzeczywistość wpływa na to, co wklepujemy do Internetu.

W zestawieniu Rok w wyszukiwarce hasła podzielono na kilka segmentów. W pierwszej kategorii znajdują się te, które najszybciej zyskiwały na popularności. Numerem jeden jest tutaj Magdalena Żuk. Sprawa kobiety, która wyleciała samotnie do Egiptu i tam zmarła, poruszyła Polaków. Na kolejnej pozycji jest zmarły w tym roku Zbigniew Wodecki oraz „Ucho Prezesa”. Co ciekawe, „dziesiątkę” zamyka „Ciemniejsza strona Greya” – popularność tej serii ciągle utrzymuje się na wysokim poziomie.

Najszybciej zyskujące na popularności:
Magdalena Żuk
Zbigniew Wodecki
Ucho Prezesa
Losowanie Mistrzostw Świata 2018
Miss Polski 2017
Miss Supranational 2017
Eurowizja 2017
Skoki narciarskie 2017
San Escobar
Ciemniejsza strona Greya

Każdemu z nas zdarza się wpisać w google hasło zaczynające się od „jak”, „ile”, „gdzie”. Szukamy tam po prostu konkretnych informacji. Jednak dosyć zaskakującą sprawą jest popularność pytania: ile kosztuje nerka?, które znajduje się na 7 miejscu. W kategorii „jak” pojawiło się aż pięć haseł z grzybami. To za sprawą pięknej jesieni i dużej ilości grzybów w lasach.

Jak…?
Jak suszyć grzyby?
Jak sprawdzić czy numer jest zarejestrowany?
Jak mrozić grzyby?
Jak zrobić kwiatka na FB?
Jak marynować grzyby?
Jak wypełnić wniosek o 500 plus?
Jak nazywa się doba marsjańska?
Jak sprawdzić punkty karne?
Jak przyrządzić kanie?
Jak długo gotować grzyby?

Ile kosztuje…?
Ile kosztuje przegląd samochodu?
Ile kosztuje paszport?
Ile kosztuje przerejestrowanie auta?
Ile kosztuje m3 gazu?
Ile kosztuje 1 kwh?
Ile kosztuje korona czeska?
Ile kosztuje nerka?
Ile kosztuje aparat ortodontyczny?
Ile kosztuje znaczek na list?
Ile kosztuje iPhone 8?

Ciekawym segmentem są też zapytania „dlaczego?” Pokazują, że lubimy teleturnieje – a pytania z „Milionerów” są googlowane. Przykład – „Dlaczego Zabłocki na mydle?”. Ciągły wzrost cen masła także wzbudził wiele emocji i na drugim miejscu w tej kategorii jest pytanie: „dlaczego masło drożeje?”. Wyniki z tego działu obrazują także nasze zainteresowanie polskimi serialami: „dlaczego nie ma Na dobre i na złe”? oraz „dlaczego Tomek odchodzi z M jak miłość?”. Te pytania zajmują pierwszą i szóstą pozycję w dziesiątce „dlaczego?”.

W globalnym zestawieniu haseł najszybciej zyskujących popularność znalazł się huragan Irma, iphone 8 oraz iphone X. Cały raport do przeczytania tutaj.

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.