szafa na wiosnę psycholog mody

Zima potrafi wyssać z nas energię, dlatego, gdy robi się trochę cieplej od razu mamy chęć do działania. Za tą chęcią bycia aktywnym idzie często także zmiana szafy i metamorfoza wizerunku. O potrzebie odnowienia garderoby opowiada psycholog mody Ewa Jurczak.

Muszę coś zmienić na wiosnę, może zaszaleję i kupię nową sukienkę, zmienię kolor włosów, a może mocno skrócę ich długość? To refleksje, które towarzyszą wielu kobietom. Takie eksperymentowanie z szafą, odświeżanie garderoby wraz z porami roku jest charakterystyczne dla płci pięknej. U mężczyzn działają zupełnie inne schematy. Potrzeba reorganizacji szafy współgra ze zmianami życiowymi, a nie z porami roku. Jednak kobiety funkcjonują inaczej i pory roku są pewnym wyznacznikiem. A skąd ta potrzeba zmian? Wynika przede wszystkim z tego, że długa i szara zima wysysa z nas energię i chęć do działania. A wraz z nadejściem wiosny i cieplejszych dni chcemy nadrobić te zaległe miesiące i poczuć słońce nie tylko na skórze ale i w szafie. Wynika to z faktu, że nie umiemy sobie zastąpić tego słońca i ciepła odpowiednią szafą na zimę tylko staramy się ją „ubraniowo” przetrwać a to nie jest dobry trop -potrzebę zmian tłumaczy psycholog mody Ewa Jurczak.

Jakie kolory będą najmodniejsze tej wiosny?

Śledząc trendy modowe – często możemy natknąć się na zdanie – tej wiosny najmodniejszym kolorem będzie fioletowy lub tej jesieni najlepiej ubierać się w pomarańczowe odcienie. Jednak my nie zawsze czujemy się dobrze w aktualnie „najmodniejszych kolorach”. Kwestia kolorystyki jaką operujemy w naszej szafie powinna być uzależniona od naszych indywidualnych potrzeb. Nie warto zmuszać się do czegoś na siłę, jednak jeśli jesteście otwarci na zmiany, warto poznać kilka wytycznych. Gdy wiosna jest zimna i ponura powinniśmy się elektryzować nasyconymi i rozgrzewającymi kolorami, to jest czas noszenia kolorów i zabawy printami. Jeśli nie ma kwiatów za oknem to powinnyśmy je sobie fundować na sukience. Natomiast jeśli wiosna nagle zamienia się w lato i przeżywamy szok termiczny to może warto zacząć sięgać po chłodzące i łagodzące kolory jak błękit, biel czy szarość. Ale wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od naszej szafy w danym momencie – mówi Ewa Jurczak.

Och BazarOch BazarOch BazarOch BazarOch Bazar
Najlepsze, co możemy zrobić to wsłuchać się w siebie

Czasem naprawdę towarzyszy nam silna chęć metamorfozy. Mamy ochotę wyrzucić wszystkie stare ubrania z szafy i zupełnie zmienić wizerunek. Ale jak podkreśla psycholog mody taka nagła, drastyczna zmiana nie jest dla nas dobra. O prawdziwej rewolucji wizerunkowej możemy mówić, gdy idzie za tym także zmiana osobowości, która nie jest chwilą. To proces, który wymaga czasu i przemyślenia każdego kroku. Jednak gdy chcemy odświeżyć swoją garderobę na wiosnę warto zrobić to w kilku krokach – najpierw zadać sobie pytanie, czego tak naprawdę się chce, później poszukać inspiracji, kolejnym krokiem jest ubraniowe katharsis, czyli wyrzucenie ubrań, w których źle się czujemy. Następnie musi uporządkować rzeczy, które zostały w naszej szafie i uzupełnić je nowymi, które sprawią, że poczujemy się jak w nowej skórze.

Najlepsze co możemy zrobić dla siebie i swojej szafy na wiosnę to wsłuchać się w siebie i swoje potrzeby a następnie pozwolić by to nas poprowadziłopodkreśla Ewa Jurczak, autorka projektu Psychologia Stylu.

Jakie są trendy na wiosnę 2018?

Zdaniem psycholog mody w tym sezonie na naszych ulicach często będziemy widzieć klapki. To nie jest nowy trend, przebija się na nasz rynek już przez jakiś czas. Ale tej wiosny ma szansę pojawić się w dużej skali. Na ulicach często zobaczymy także kobiece garnitury, które są bardzo praktyczne i stwarzają wiele możliwości kompozycyjnych. Możemy nosić je razem jako całość lub oddzielać i wykorzystywać osobno. Równie modne będą ubrania wykonane z jeansu oraz torebki przewiązywane na biodrach tzw. nerki. Najbardziej na topie będą te eleganckie modele, kopertówki, do których został dodany pasek na biodra zamiast do przewieszenia przez ramię.

A jak Wasze szafy, gotowe na wiosnę?

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.