zabawy na urodziny dziecka
Najlepsze zabawy na urodziny dziecka

Nie od dziś wszyscy wiemy, że dzieci bardzo lubią się bawić. Szczególnie, gdy są w większym gronie, na przykład podczas przyjęcia urodzinowego. Urodziny to bowiem okazja, która doskonale sprzyja wspólnej zabawie, zwłaszcza w większym gronie. Jakie są zatem najlepsze zabawy na urodziny dziecka, które możemy urządzić w naszym domu?

Zadania z pudełka

Do pudełka wkładamy karteczki z różnymi zadaniami. Może to być na przykład zaśpiewanie piosenki, wykonanie ćwiczenia fizycznego lub też narysowanie czegoś. Kiedy włączamy muzykę, dzieci, siedząc w kółku, podają sobie pudełko z ręki do ręki. Gdy muzyka ucichnie, maluch trzymający wówczas pudełko w rękach wyjmuje kartkę i wykonuje dane zadanie. Zabawa kończy się w chwili, gdy pudełko jest puste. Dobrze będzie, jeśli pomyślimy nad jakimiś nagrodami dla dzieci, które najlepiej lub najzabawniej wykonają zadanie.

Kalambury

Kalambury to wspaniałe atrakcje na urodziny dziecka. To zabawa, którą wszyscy doskonale znają. Dobrze jest podzielić dzieci na kilka drużyn, wówczas rywalizacja będzie ciekawsza. Kalambury mogą być rysowane bądź pokazywane. Zadania tego podejmuje się jedno z dzieci, natomiast pozostałe próbują odgadnąć o co chodzi w danej zagadce. Z całą pewnością zabawa ta przyniesie wiele radości wszystkim maluchom.

Stworzenie wspólnej opowieści

Stworzenie wspólnej opowieści to dobra zabawa, kiedy dzieci są już nieco zmęczone. Wówczas maluchy mogą spokojnie usiąść i zacząć snuć wymyśloną historię. Dobrze, gdy zacznie ją solenizant, bowiem początek ma ogromny wpływ na dalszy kształt całej opowieści. Zorganizowanie takiej zabawy na urodziny dla dzieci na pewno sprawi im wielką frajdę. Co ważne, zabawa ta rozwija wyobraźnię i kreatywność maluchów.

Przygotowanie przyjęcia urodzinowego dla naszego dziecka nie jest wcale takim łatwym zadaniem. Musimy bowiem przygotować odpowiednie posiłki, które będą wszystkim smakowały, a ponadto zorganizować odpowiednie rozrywki. Odnośnie tej ostatniej kwestii wiele inspiracji znajdziemy w Internecie wpisując w wyszukiwarkę „gry i zabawy dla dzieci na urodziny”.

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.