najpopularniejsze auta w polsce

Sprzedaż nowych samochodów w Polsce w ostatnim czasie uległa zwiększeniu się. Jest to zasługą przede wszystkim tego, że nasza gospodarka wciąż jest w niezłej kondycji. Ponadto, większość pojazdów jest nabywana przez firmy, które korzystają z różnych przywilejów, stąd też zakup samochodu jest dla nich łatwiejszym zadaniem aniżeli dla przeciętnego obywatela. Jakie są najpopularniejsze auta w Polsce?

Najpopularniejsze marki

Gdy idzie najpopularniejsze marki aut w Polsce, wśród nich należy wskazać Skodę, Toyotę oraz Volkswagena. Ich wysoka pozycja w zestawieniu nie powinna dziwić. Skoda jest przecież częścią koncernu Volkswagena, którego to auta bardzo lubią Polacy. Z kolei Toyota już wiele lat temu stała się synonimem niezawodności w branży motoryzacyjnej.

Skoda Octavia

Skoda Octavia to auto doskonale znane w całej Europie. Na rynku dostępna jest już trzecia generacja, która właśnie przeszła facelifting. Samochód otrzymał nowy przód, który wywołuje spore kontrowersje. Niemniej jednak, Octavia to znakomita propozycja dla rodzin. Pojazd jest duży, a do tego stosunkowo niedrogi. Z kolei pokrewieństwo techniczne z Volkswagenem Golfem sprawia, że konstrukcja auta jest dobrze znana mechanikom. Dostępne są dwie wersje nadwoziowe – liftback oraz kombi.

Skoda Fabia

Skoda Fabia to typowo miejski samochód. Auto jest małe i tanie, przez co chętnie wybierają je kierowcy, którzy nie pokonują rocznie zbyt dużych przebiegów. Niewielkie koszty eksploatacji sprawiają również, iż samochód ten wybierany jest także przez firmy. Często bowiem za jego kierownicą zasiadają przedstawiciele handlowi. Oprócz odmiany pięciodrzwiowej, dostępne jest także praktyczne kombi. Fabia w tym wydaniu sprawdzi się w roli auta rodzinnego.

Opel Astra

Opel Astra to samochód produkowany w Gliwicach. Obecnie w salonach możemy znaleźć już czwartą jego generację. Dostępny jest pięciodrzwiowy hatchback oraz kombi. Najnowsza odsłona posiada bardzo bogate wyposażenie seryjne, czym przyciąga wielu klientów. Dodatkowo, pojazd ma bardzo atrakcyjnie zaprojektowane nadwozie, zaś liczne testy potwierdzają, że jest to jeden z najlepiej prowadzących się samochodów w swojej klasie.

Sprzedaż aut w Polsce w 2016 roku wzrosła w stosunku do roku poprzedniego. Pozostaje nam mieć nadzieję, że trend ten utrzyma się w kolejnych latach. Branża motoryzacyjna jest bowiem ważną częścią polskiej gospodarki.

3 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.