elegancka moda

Zbliża się ważna uroczystość i chcesz wyglądać pięknie, klasycznie i elegancko. Problem w tym, że nie wiesz jak się zabrać do tworzenia stylizacji, żeby nie zaliczyć modowej wpadki? Warto wiedzieć, co mieć na uwadze, aby nasz w założeniach elegancki ubiór nie zamienił się w modową katastrofę.

Każda kobieta niezależnie od tego jak ubiera się na co dzień, czasem chcę wyglądać elegancko. W końcu taki styl dodaje kobiecości i szyku. Jednak nie zawsze wiemy, jakimi zasadami kierować się przy tworzeniu klasycznej stylizacji. Poniżej przedstawiamy kilka zasad, których nie możesz złamać, jeśli chcesz wyglądać elegancko.

Elegancja powinna być komfortowa

To jedna z zasad Coco Chanel. Aby wyglądać elegancko musisz czuć się swobodnie w swoich ubraniach. Jeżeli będziesz myśleć tylko o tym, że sukienka jest zbyt obcisła, albo że materiał źle się układa, nie będziesz czuła się elegancko i to od razu będzie zauważalne. Daj sobie przestrzeń na uczucie komfortu w swoich stylizacjach.

Dobieraj zawsze odpowiedni rozmiar ubrań

To jedna z najważniejszych zasad ubioru w ogóle, a jeżeli mówimy o klasycznych stylizacjach to jest to jeszcze ważniejsze. Bardzo ważne jest to, aby zaakceptować siebie i swój rozmiar. Nie warto wciskać się na siłę w rozmiar 34, gdy powinnyśmy założyć 36. Dobierajmy odpowiednio rozmiary ubrań. Zbyt obcisła sukienka wygląda nieestetycznie i trywialnie. Ważne jest też, aby dobierać strój do swojej sylwetki. Elegancka kobieta wie, w jakiego rodzaju strojach będzie wyglądać oszałamiająco.

Odpowiednia długość spódnicy lub sukienki

Odpowiednia długość sukienki lub spódnicy to nie tylko kwestia wyglądu, ale także kultury. Gdy chcemy wyglądać elegancko nie skazujmy się na sytuację, w której zamiast przykładowo skupiać się na ważnej biznesowej rozmowie, co chwilę ciągniemy spódnicę w dół, bo odkrywa zbyt wiele.

Zachowane proporcje

Kobiety lubią eksponować swoje ciała, ponieważ są piękne. Jednak trzeba zachować odpowiednie proporcje. Jeśli decydujemy się odsłonić dekolt, to ważne aby nogi były bardziej zakryte. Jeśli decydujemy się na wyeksponowanie nóg to niech dekolt będzie bardziej zabudowany. We wszystkim jest potrzebny umiar, a zwłaszcza w klasyce.

Elegancja= stonowane kolory

Kobiety, które chcą wyglądać elegancko zakładają ubrania w stonowanej tonacji kolorystycznej. Czarny, granatowy, szary, brązowy oraz ciemno zielony to kolory, które kojarzą się z eleganckim stylem. Jeżeli stawiasz na klasykę to wybij sobie z głowy cekiny i złoto.

Kierując się tymi zasadami będziecie wyglądały oszałamiająco w swoich stylizacjach!

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.