szczęście

Jeżeli ciągle jesteś aktywny i zajęty to prawdopodobnie odczuwasz więcej szczęścia niż inni. Przynajmniej tak dowodzą najnowsze badania. 

Ciągła bieganina jest męcząca i zazwyczaj mówimy, że chcielibyśmy mieć więcej wolnego czasu, a jedna według najnowszych badań to zabiegani ludzi zaliczają się do tych najszczęśliwszych. Jednym z elementów szczęścia może być dynamiczne i szybkie tempo życia w mieście.  Okazuje się bowiem, że im bardziej jesteśmy zajęci, tym większą radość odczuwamy.

Jeszcze do niedawna wskazywano, że środowiska miejskie są związane z większym poziomem stresu. Okazuje się jednak, że utrzymywanie codziennej aktywności jest również związane z wyższym poziomem zadowolenia z życia, wyjaśniła dr Jeanette Bicknell.

Bycie zajętym lub poczucie krzątaniny, wydaje się być ważnym czynnikiem wpływającym na dobre samopoczucie. Badania wskazują, że najszczęśliwsi ludzie to ci, którzy są zajęci, którzy nie mają za wiele czasu, jednak nie odczuwają nadmiernej presji z tego powodu – wskazuje na łamach „Nautil” Bicknell.

Bicknell odnosi się również do badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Oksfordzki i Uniwersytet w Hong Kongu, które wskazywało, że osoby mieszkające w dużych miastach są szczęśliwsze i prowadzą bardziej aktywne życie niż osoby zamieszkujące obszary podmiejskie. Choć oczywiście szybkie, miejskie tempo życia nie jest pozbawione negatywnych skutków, wiele perspektyw, jakie oferuje, wpływa na poziom zadowolenia i aktywności.

(Źródło: PAP)

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.