niebieskie smoki
foto. wsieci24.pl

Czasami na australijskich plażach można zaobserwować niezwykłe zjawisko. Niebieskie smoki są piękne, jednak mogą stanowić nawet śmiertelne zagrożenie dla człowieka. 

Na jednej z plaż w Sydney ostatnio można było zaobserwować niezwykłe zjawisko. Setki niebieskich smoków zostało wyrzuconych na brzeg. Sprawę nagłośniła jedna z turystek, która określiła, że niebieskie smoki, były jedną z najfajniejszych rzeczy podczas jej wycieczki do Australii.

Te niezwykłe stworzenia to jadowite ślimaki, ich łacińska nazwa to Glaucus atlanticus. Są w stanie przeżyć tylko w wodzie, gdy znajdują się na lądzie natychmiast umierają. Wyrzucanie ich na brzeg występuje o tej porze roku oraz wtedy, kiedy wieją północno-wschodnie wiatry.

https://www.instagram.com/p/BexfZIdFJbU/?utm_source=ig_embed

Niebieskie smoki osiągają długość 3 cm. Ich ciała są spłaszczone i zwężają się ku tyłowi. Posiadają sześć kończyn. Są to zwierzęta drapieżne, żerujące na organizmach większych od siebie i jadowitych np. na żeglarzach portugalskich. Można je oglądać, ale trzeba zachować ostrożność, ponieważ w skrajnych przypadkach mogą spowodować śmierć człowieka.

(Źródło: wprost.pl)

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.