nowinki technologiczne

Polacy żyją w biegu. Są coraz bardziej zapracowani, a także szukają sobie dodatkowych zajęć, które w kreatywny i ciekawy sposób wypełniają czas wolny. Jednak to wszystko sprawia, że cierpimy na brak czasu. A lekarstwem na tę dolegliwość są nowinki technologiczne. 

Z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki wynika, że mobilność Polaków jest bardzo duża – w 2016 roku w delegację wyjechało ponad milion z nas. A podróże służbowe naprawdę potrafią wybić z rytmu i zabrać masę cennego czasu. Jednak świat technologiczny, i nie tylko, próbuje ułatwić nam codzienność wprowadzając udogodnienia.

Inteligentne długopisy przepisują w czasie rzeczywistym zapiski na komputer 

Niezależnie od zawodu przepisywanie notatek na komputer jest niewygodne, czasochłonne i nieprzyjemne. Dlatego producenci inteligentnych długopisów stworzyli urządzenie przenoszące notatki w czasie rzeczywistym na odpowiednio skalibrowanego smartfona, tablet lub komputer. Co więcej, niektóre z dostępnych urządzeń posiadają możliwość rozpoznania tekstu pisanego i automatycznie tworzą dokument tekstowy. To wszystko powoduje, że cyfrowe długopisy są prawdziwą oszczędnością czasu.

Chromecast to odpowiedź na projektory, które zajmują nam czas przed ważnym spotkaniem

Ile razy zdarzyło się Wam mieć problemy z podłączeniem komputera do projektora? Lampa projektora się przegrzała i trzeba zrobić nieplanowaną przerwę? A może jest zbyt jasno w pomieszczeniu i nic nie widać? Większość z osób uczących się lub pracujących w biurze na pewno spotkała się, z którymś z wymienionych problemów. Teraz jednak na rynku pojawił się gadżet, który rozwiązuje te problemy. Chromecast umożliwia bezpośrednie strumieniowanie z smartfona lub komputera na telewizor. Stąd też, teraz będąc w sali konferencyjnej możemy odebrać prezentację lub inne dokumenty na maila w telefonie i w kilka sekund wyeksportować je na duży ekran. Natomiast w zaciszu domowym, dzięki temu urządzeniu można sprawnie zamienić zwykły telewizor w centrum multimedialno-rozrywkowe.

Dodatkowe zajęcia po pracy to także dodatkowe bagaże, marka Cotchi Warsaw wychodzi na przeciw oczekiwaniom

Najwięcej problemu sprawia chęć pójścia na siłownie zaraz po pracy, ponieważ wiąże się to z zabieraniem ze sobą dodatkowej torby. Wydaje się, że rozwiązanie tego problemu znalazła firma Cotchi Warsaw, w ofercie której można znaleźć torbę z dwoma przegrodami jedna na rzeczy codzienne, a druga na sportowe ciuchy i buty. Inną ich propozycją jest torba na laptopa, która może zamienić się w plecak. Opcja szczególnie kusząca dla osób aktywnych fizycznie.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.