ekspresówka

Mam dobrą wiadomość dla kierowców, niemal 24-kilometrowy fragment drogi ekspresowej S3 połączył okolice Lubina z autostradą A4 na Dolnym Śląsku.

Jeszcze w tym roku kierowcy pojadą kolejnymi odcinkami trasy w kierunku Zielonej Góry. Droga S3 Legnica- Lubin jest dwujezdniowa, z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku oraz pasem awaryjnym. Powstały również cztery węzły drogowe : Legnica Południe, Legnica Zachód, Legnica Północ oraz Lubin Południe. Koszty całej inwestycji to około 1 mld 887 mln złotych. Część pokryło dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Oddanie nowego fragmentu trasy do użytku, ma przybliżyć nas do bezpiecznego i wygodnego połączenia portów Szczecin – Świnoujście z południem Polski, Republiką Czeską i południową Europą. Ale głównym celem całej inwestycji jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, przede wszystkim ciężkiego, z Legnicy i Lubina oraz ułatwienia połączenia z autostradą A4.

S3 będzie się nadal wydłużać. W budowie są jeszcze dwa odcinki na terenie woj. lubuskiego: Nowa Sól – Gaworzyce i Gaworzyce – Kazimierzów o łącznej długości ponad 33 km. Mają zostać oddane do użytku jeszcze przed końcem roku. Trwają także postępowania przetargowe na wykonawcę trasy od Bolkowa do granicy państwa. Będzie to ostatni fragment wzdłuż zachodniej granicy Polski od Szczecina do Lubawki o  długości ponad 520 km. Warto wiedzieć, że trasa S3 jest częścią korytarza paneuropejskiego łączącego Szwecję z Grecją.

Nowe trasy, lepsze warunki drogowe i bezpieczna jazda to tylko nieliczne plusy inwestycji w polską infrastrukturę. Dzięki tym wszystkim zmianom, komfort naszej jazdy będzie o wiele lepszy, a my będziemy mogli śmiało powiedzieć, że polskie drogi z roku na rok są w lepszym stanie i sprzyjają podczas prowadzenia pojazdu.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.