jezioro

Udało wam się kiedyś poruszyć jezioro lub rzekę za pomocą głosu? Człowiekowi, który zdobywa teraz popularność w sieci się udało. Sprawdźcie jak to zrobił.

Wyobraźcie sobie sytuację: siedzicie nad jeziorem, rozmawiacie, a woda porusza się w rytm mocy Waszego głosu. Tutaj zbiornik wodny działa trochę jak echo, tyle, że jezioro nie odpowiada nam, a reaguje na słowa jakie wypowiadamy i na to jak mówimy. Gdy mówimy cicho lekko zafaluje, ale jeżeli krzykniemy widać mocne ruchy wody. Nieprawdopodobne? A jednak zobaczcie, jak ten Pan bawi się z jeziorem:

Film ma już ponad pół miliona wyświetleń, ale co się dziwić zjawisko jest dosyć niecodzienne. Można uznać to za magię, ale tak na prawdę odpowiedzialne są za to żyrytwie pluskowate. To niewielkie insekty, które żyją w płytkich wodach. I to one poruszają wodą na tym filmiku. Po prostu boją się dźwięku i uciekają, wytwarzając przy tym ruch na tafli jeziora. Jednak uważajcie na nie, mimo, że są niewielkich rozmiarów, to ich ugryzienie jest bardzo nieprzyjemne. Porównywane nawet do ugryzienia szerszenia.

3 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.